Visning

28/6 12 - 19

29/6 12 - 17

30/6 12 - 16

Est1,600 - 1,700 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Okänd designer, hallmöbel, ek, 1960-70-tal, bredd 91 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Osswald, Hans, olja, komposition, signerad, 30 x 56 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid1,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Final bid1,100 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Malmsten, Carl, soffbord, "Ovalen", längd 120 cm
Est600 - 700 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Ljusstakar, 1 par, porslin, Royal Copenhagen Musselmalet Helblonde, modellnummer 1/15, h 23 cm, 1 med lagning
Final bid1,200 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Fåtölj, rotting, så kallad Påfågelsstol, 1900-talets 2 hälft, höjd 135 cm
Final bid3,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer, matta, röllakan, dekor i rött,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Skåp, valnöt, nyrenässans, sekelskiftet 1900, höjd 156 cm
Est2,200 - 2,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Andersson, Johan Ossian, olja, motiv med fiskebåt, signerad, 36 x 50 cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Ljusstake, mässing, empire, 1800-talets början, h 25 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Sybord, mahogny med undre garnpåse, empire, 1800-talets 1 hälft, lyrgavlar, invändig ägarplakett med initialer A v d W, bredd 52 cm, lagningar
Final bid1,500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Prydnadsbord, mahogny med förgyllda mässingsbeslag, gustaviansk stil, sekelskiftet 1900, l 52 cm
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer för Datelli, weekendbag, oljecanvas med läderdetaljer, bredd 53 cm, normalt bruksslitage
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Damarmbandsur, stål, Rolex Oyster Perpetual Date, manuell, serienummer 3779861 (1974)
Final bid11,000 SEK
Est8,000 - 7,000 SEK
Sweetlove, William, skulptur, "Cloned pig with red boots", plast och glasfiber, signerad och numrerad 44/100, längd 42 cm
Final bid3,800 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Matta, Gabbeh, 170 x 100 cm
Matta, Gabbeh, 170 x 100 cm
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer, sideboard, aluminium med lackerad skiva, längd 121 cm
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid1,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid1,700 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Parti Grönlandica; inuitdocka med fångstredskap, slitage
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK