24/5 kl 12 - 19

25/5 kl 12 -17

26/5 kl 12 - 16

26/5 kl 16

Final bid8,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Guldmynt, 2000 kronor, Stockholm 750 år 2002, 12 gram 900/1000 guld (21,6 karat)
Final bid7,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Minnesmynt, 35 st, 200 kronor 925/1000 silver, total vikt 946 gram
Final bid6,500 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Guldmynt, 2000 kronor, Nobelpriset 100 år 2001, 12 gram 900/1000 guld (21,6 karat)
Final bid7,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, par med höna, signerad Bürger?, 56 x 69 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Uppblåsbar reklamskylt, i form av Cola Zeroflaska, h 125 cm
Est500 - 600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Parti Iittala, kaffekoppar med fat, Kastehelmi mm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Lantir, I Wayan, olja, balinesisk, mytologisk scen, signerad Bentuyung Ubud Bali, 71 x 50 cm
Final bid4,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd balinesisk konstnär, olja, risskörd, otydligt signerad, a tergo betecknad >Bali, 49 x 49 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Mörner, Stellan, färglito, "I hängmattan" signerad, daterad 1970 och numrerad 274/310, ur 70-årsmappen, synlig pappersstorlek 33 x 41 cm
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Berg, Monica, olja, kvinnlig figur, signerad, 100 x 80 cm
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Bengtsson, Hertha  för Rörstrand, kaffeservisdelar, porslin, Koka Blå, design 1953, bruksslitage
Est300 - 400 SEK
Höglund, Erik för Boda, vaser, 2 st, grön respektive röd glasmassa, signerade, höjd 14 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Hörlurar, trådlösa, Bose, Quiet Comfort 35, i originalförpackning
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Kikare, Nikon, Prostaff 5, i originalförpackning
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Jonsson, Oscar, olja, landskap, signerad och daterad -37, 31 x 34 cm
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est500 - 600 SEK
Johansson, Sven, litografi, signerad, daterad -1978 samt numrerad 30/40, synlig pappersstorlek 57 x 33 cm
Est300 - 400 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglitografi, "Färjkarlen" signerad och numrerad HC X/XX, synlig pappersstorlek 30 x 39  cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Martinsson, Eva-Lena för Skruf, skulptur på träsockel, tupp, polykrom glasmassa, signerad, tot höjd 39 cm
Final bid1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, pokalglas, dekor i guld, sign, höjd 25 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Pååg, Britten för Steninge slott, vas, signerad, höjd 28 cm
Est400 - 500 SEK
Final bid2,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vas, glas, "Tiger", signerad, höjd 36 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est700 - 800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est300 - 400 SEK