24/5 kl 12 - 19

25/5 kl 12 -17

26/5 kl 12 - 16

26/5 kl 16

Böcker; parti numismatik mm
Böcker; parti numismatik mm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Hallampa. svärtat smide med läderskärm, 1920-30-tal, total h 50 cm
Est400 - 500 SEK
Bägare, silver, slät modell, stämplad GAB Stockholm 1949, h 12 cm, vikt 100 gram
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Figuriner, 8 st, porslin, Royal Copenhagen, barn mm, polykrom underglasyrdekor
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Figuriner, 12 st, porslin, B&G, barn mm, polykrom underglasyrdekor
Final bid1,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Figuriner, 10 st, porslin, Lladró och NAO, barn mm, polykrom underglasyrdekor
Est900 - 1,000 SEK
Parti porslin och keramik, Royal Copenhagen, Karl Ens mm
Est600 - 700 SEK
Spegel, förgylld och bronserat trä och stuck, rokokostil, 1900-talets mitt, h 119 cm, nagg
Est400 - 500 SEK
Bok: Tilgmann, F, red, "Atlas de Finlande" 1899, halvfransk folio, slitage ej genomgången
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Bok, Nygård-Nielsen, Arne: Norsk jernskulptur, tom I—II
Est400 - 500 SEK
Bok; Antologia Gothoburgensis, Rundquist, Göteborg 1953
Est300 - 400 SEK
2 delar, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i Kantonemalj, skålfat respektive kanna för risvin, l 27 respektive h 10 cm, lock saknas
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Sjökort, The East Coast of Scotland, Royal Navy 1871, 104 x 192 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Sjökort, The Adriatic Sea 1871, 128 x 105 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000C, jubileumsmodell, förefaller oanvänd, i originalförpackning, bruksanvisning medföljer
Final bid1,800 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Väggdekorationer, 1 par, flintgods, 1950-tal, dansöser, höjd 18 cm
Est300 - 400 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, 1900-talets 2 hälft, i form av propellrar, höjd 6 cm
Est300 - 400 SEK