24/5 kl 12 - 19

25/5 kl 12 -17

26/5 kl 12 - 16

26/5 kl 16

Final bid900 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Bilbana, Märklin
Bilbana, Märklin
Est700 - 800 SEK
Final bid1,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Gryta, mässing med smideshänkel, 1800-tal, dia 31 cm
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Skolplansch, gamla Tysklands gränser, längd 215 cm, höjd 186 cm
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Klocklänk, 18 karat rödguld, medföljer damarmbandsur, förgylld metall, total vikt 19,5 gram
Final bid5,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Halskedja med hänge, 18 karat rödguld, hänge i form av kronhjort, l 42 cm, total vikt 7,2 gram
Final bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Halskedja med hänge, 18 karat rödguld, l 38 cm, total vikt 2,4 gram
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Ring, 18 karat vitguld med fem åttkantslipade diamanter, stämplad Bo Cedstam Stockholm 1982, innerdiameter 15 (!) mm, vikt 2,4 gram
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Halskedja med hänge, 18 karat rödguld, l 35 cm, total vikt 1,5 gram
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est500 - 600 SEK
Rullbandspelare, Sony, TC-377, 1970-tal
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Larsson, Sam för Dux, stolar, 1 par, krom med blå textilklädsel, "Sam", design 1974
Final bid1,600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Långpipor, 2 st, porlin, metall och trä, USA, ca 1900, 31 - 52 cm
Est300 - 400 SEK
Dockvagn med docka, längd 63 cm
Est300 - 400 SEK
Neagle, James efter Ansell, Charles, kopparstick, handkolorerat, #Swedes in the Court Dress", 1700-talets slut, synlig pappersstorlek 10 x 17 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Höglund, Karl, färglito, kammarmusik, signerad och numrerad 17/290, pappersstorlek 34 x 28 cm
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Olsson, Ann-Marie, färglito, komposition med fåglar, signerad, daterad -88 och numrerad 99/260, pappersstorlek 57 x 42 cm
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd engelsk konstnär, akvarell, Fulbourn Manor, Cambridgeshire, synlig pappersstorlek 33 x 26 cm
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Docka, Skipper, Mattel Co 1963, i originalförpackning
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Barbie-docka, Mattel Co 1962, höjd 29 cm, i originalförpackning
Final bid900 SEK
Est600 - 700 SEK
Docka, Allan (Ken's buddy). Mattel 1960, i originalförpackning
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti Barbie-kläder
Parti Barbie-kläder
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Nattygsbord, 1 par, teak, med tidningshylla i metall, bredd 34 cm
Final bid1,700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Andersson, Axel (AXA), skulptur, terrakotta, Adam och Eva, signerad, h 50 cm,
Final bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Damarbetsbord, palisander, oscarianskt, sekelskiftet 1900, låda i sarg, längd 56 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Jardinière/champagnekylare, flintgods, dekor av vinrankor, längd 29 cm, mindre skada
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, batiktryck, sign Nenna (?), 123 x 119 cm
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK