24/5 kl 12 - 19

25/5 kl 12 -17

26/5 kl 12 - 16

26/5 kl 16

Armlänk, 18 karat rödguld, utländska stämplar, l 19 cm, vikt 10 gram
Final bid5,500 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Armlänk, 18 karat rödguld, stämplad Esto AB Stockholm 1965, l 21 cm, vikt 28,7 gram
Final bid14,000 SEK
Est13,000 - 14,000 SEK
Final bid700 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid1,800 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est2,800 - 3,000 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est3,800 - 4,000 SEK
Carendi, Kurt, pastell, flickor, signerad, 34 x 47 cm
Est400 - 500 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skål, glas, "Satellite", dekor av polykroma färgfält, etikettsignerad, dia 20 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Stolar, 2 st, mahogny, senempirestil, så kallade Göteborgsstolar,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, tidskrifts/bokhylla, teak/mahogny, bredd 78 cm
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Olson, Axel, färglitografi, "På balkongen", signerad och numrerad EA, synlig pappersstorlek 45 x 37 cm
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, golvlampa, röd glasskärm, höjd 152 cm
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Reservoirpenna, sterlingsilver med stift i 14 karat rödguld, Schaeffer
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd designer, 1960-tal, bänk, palisander, längd 140 cm
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för Åsa-Möbler, lampbord, palisander, längd 62 cm
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Qvarsebo, Michael, färgserigrafi, katt, signerad och numrerad V/V, synlig pappersstorlek 41 x 54 cm
Final bid1,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Léon, May K, färglito, Stadsbild från Lilla Torg, Halmstad, signerad och numrerad 107/330, synlig pappersstorlek 33 x 38 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Trofé, gnuskinn?, total l 235 cm, skador
Est700 - 800 SEK
Matta, semiantik/antik Keshan (?), 190 x 140 cm
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer, bordslampa, delvis vitfärgat glas och metall, höjd 42 cm
Est400 - 500 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Banjobarometer, valnöt, England, 18-1900-tal, h 96 cm
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Sundstedt, Per för Kostalampan, vägglampor, 1 par, "Candela", modell 1401, mässing, svart raster i metall, höjd 18 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti silver, total vikt ca 250 gram
Final bid1,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Jensen, Jacob för Bang & Olufsen, bärbar FM-radio, röd plast och metall, Beolit 500, design 1972, l 36 cm, sladd saknas
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est300 - 400 SEK
Skulptur, bemålad metall, duvpar, höjd 25 cm
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Guldmynt, 1000 kronor, Ishockey VM 1989, 5,8 gram 900/1000 guld (21,6 karat)
Final bid3,400 SEK
Est2,800 - 3,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK