Auktion söndagen den 31/3 kl 16

29/3 kl 12 - 19

30/3 kl 12 - 17

31/3 kl 12 - 16

Est900 - 1,000 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglitos, 4 st, signerade och numrerade 147/190, ca 44 x 56 cm,
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Stereo; Onkyo 3 delar, kassettdäck TA-6310, förstärkare TX-8410 samt CD DX-7310, oanvända, medföljer fjärrkontroll
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer, väggskåp, bok? samt blyinfattat glas, höjd 67 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Dahl, Peter, färglito, kvinnor vid spegel, signerad och numrerad 140/290, synlig pappersstorlek 78 x 58 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Thorén, Esaias, färglito, komposition med citroner, signerad och numrerad 10 / 150, synlig pappersstorlek 22 x 46 cm
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est3,800 - 4,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Glemme, Dagmar, akvarell, komposition med duvor och ansikten, signerad, synlig papperssorlek 35 x 25 cm
Est500 - 600 SEK
Matta, semiantik Senneh, 310 x 240 cm
Est2,200 - 2,400 SEK
Glemme, Dagmar, olja, komposition med katt, signerad, 50 x 61 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Appel, Karel, färgserigrafi, "Personnages", signerad, daterad -73 och numrerad 56/120, synlig pappersstorlek 56 x 69 cm
Final bid3,200 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Byrå, mahogny med mässingsbeslag, så kallad Ship´s eller Campaign Furniture, 1900-talets 2 hälft, bredd 46 cm
Final bid1,100 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Stenyxa, Afrika, skaft i trä med snidad dekor, längd 66 cm
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, 1900,  olja, motiv från Venedig, otydligt signerad, 32 x 40 cm
Est2,600 - 2,600 SEK
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Matta, semiantk Ghom (?), 205 x 130 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Matta, semiantik Senneh (?), 215 x 145 cm
Est2,200 - 2,400 SEK
Okänd designer, ryamatta, 200 x 130 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti mynt, bestick mm silver, 18-1900-tal, total vikt 800 gram
Final bid2,600 SEK
Est2,800 - 3,000 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Brödskärare "Alfa", Bögelund-Jensen, Köpenhamn, trä, längd 53 cm
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Signerad LP, Sator, "Stock rocker nuts", 1990, framstår som ospelad
Est400 - 500 SEK
Parti LP-skivor, ca 40 st, bl.a. Brian Ferry, Elton John, Per Gessle, Frank Zappa mm
Est700 - 800 SEK
Parti LP-skivor, ca 40 st, bl.a. Kalle Sändare, Elvis Presley, Janis Joplin, Johnny Cash mm
Est700 - 800 SEK
Bolin, W A, matgaffel, silver, l 20 cm, vikt 70 gram
Est500 - 600 SEK
Matsked, silver, fiolmodell med mittås, stämplad Johan Söderdahl Söderköping 1763, l 21 cm, vikt 45 gram
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Herrfickur, 14 karat rödguld, 1900-talets 1 hälft, dia 5 cm, vikt 70 gram
Final bid5,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Fåtöljer, 1 par, skuren och bonad ek, Louis XV, 1700-talets mitt, dekor av blommor mm, lösa, stoppade dynor, renoverade
Final bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK