1011
Est400 - 500 SEK
Parti mat- och bordsskedar, silver, svensk spetsig modell, total vikt 565 gram
1012
Final bid2,000 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Parti skedar, silver, 1800-tal, gammalfransk modell mm, total vikt 235 gram
1013
Final bid1,100 SEK
Est700 - 800 SEK
Kaffeskedar 12 st silver, Vasa design Jacob Ängman 1921, total vikt 165 gram
1014
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Matbesticksuppsättning, nysilver, Vasa design Jacob Ängman 1921
1015
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti bestick, delvis förgyllt silver, 1900-tal, skedar, kakspade mm, total vikt 380 gram
1016
Final bid1,600 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Löfman, Eric för Markströms, matbestick, 36 delar, silver, modell Uppsala, 12 vardera av matgafflar, matknivar och dessertknivar, stämplade Uppsala
1017
Final bid4,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
1018
Est600 - 700 SEK
1019
Est1,100 - 1,200 SEK
Matta, old Keshan (?), 325 x 210 cm
1020
Est3,200 - 3,400 SEK
Broderier 2 st siden, Kina, Qing 1800-tal, dekor av himmelsdrakar respektive  blommor, 100 x 40 respektive 50 x 30 cm
1021
Final bid2,600 SEK
Est400 - 500 SEK
Broderi siden, Kina, Qing 1800-tal, dekor av himmelsdrake mm, monterat som draperi, 235 x 94 cm, smärre skador
1022
Final bid28,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Broderi/överkast, siden, 1700-tal, polykrom dekor av blommor mot grön fond, senare kantad med silvertråd till flygelduk, 155 x 140 cm
1023
Final bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Stuckaturmodell, gips, sekelskiftet 1900, akantusamorin, otydlig signatur, h 43 cm
1024
Final bid2,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Dominobrickor i etui, sekelskiftet 1900, etui l 13,5 cm
1025
Est200 - 300 SEK
Medaljsköld med nålar, märken mm, h 20 cm
1026
Est200 - 300 SEK
Korkskruvar, 2 st mm, bland annat Fackelmann
1027
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
1028
Final bid2,000 SEK
Est600 - 700 SEK
1029
Final bid3,000 SEK
Est600 - 700 SEK
1030
Final bid1,900 SEK
Est600 - 700 SEK
Dockor, Peggy Nisbet Costume & Portrait Dolls, i originalförpackningar, 9 st
1031
Est400 - 500 SEK
Harpun, fiberlindat trä och smide, 18-1900-tal, l 150 cm
1032
Final bid1,000 SEK
Est800 - 900 SEK
1033
Final bid2,400 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
1034
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
1035
Final bid2,200 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
1036
Final bid1,200 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Matta, semiantik Persisk, 225 x 135 cm
1037
Est1,100 - 1,200 SEK