Gryta, mässing, 1700-tal, rund på 3 koniska ben,
Final bid700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Est300 - 400 SEK
Frimärksalbum med, delvis äldre, frimärken,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
Puderdosa, sköldpadd och silver, 1920-tal,
Est600 - 700 SEK
Amulett, skuren jade, Kina, Qing antagligen 17-1800-tal,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,200 - 1,400 SEK
Final bid1,300 SEK
Est1,200 - 1,400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,600 - 3,000 SEK
Lykta, mässing och glimmer (muskovit), 1800-talets 1 hälft,
Est600 - 800 SEK
Mortel med stöt, mässing och smide, 1700-talets 2 hälft,
Final bid1,700 SEK
Est1,200 - 1,400 SEK
Hjälm, Finland M/40, så kallad Stahlhelm,
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Brandspruta, koppar och trä, 18-1900-tal,
Est300 - 400 SEK
Cognacstunna, porslin med mässingskran, Girard & Cie, 1900-talets början,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Mycket stort parti, delvis äldre mynt, Sverige och utland,
Final bid500 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Halvmodel, skret trä, "Endeavour", monterad på platta,
Est600 - 700 SEK
Ehrner, Anna för Kosta Boda, vitvinsglas, 15 st, Line,
Est1,000 - 1,200 SEK
Ehrner, Anna för Kosta Boda, rödvinsglas, 14 st, Line, design 1982,
Est1,000 - 1,200 SEK
Umanoff, Arthur för Howard Nelson, bordsur, palisander och aluminium, 1960-tal,
Final bid3,000 SEK
Est3,600 - 4,000 SEK
Skrivbordsur, så kallad Paperweight clock, förgyld metall, Omega, modell 5540, omkring 1960,
Final bid1,100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Wirkkala, Tapio för N. Westerback Helsingfors, örhängen, 1 par, sterlingsilver,  "Silver Moon"
Final bid3,000 SEK
Est2,600 - 3,000 SEK
Okänd designer för AB Wilhelm Harbeck Lidingö, armband, silver,
Est600 - 800 SEK
Laine, Jorma för Turun Hopea Åbo (Turku), hängsmycke med kedja, silver,
Est3,600 - 4,000 SEK
Barnarmbandsur, vitmetall med stenar och svart läderarmband, Hello Kitty,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Såsslev, silver, svensk rund modell, invändigt förgylld, stämplad Johan Petter Grönwall Stockholm 1825,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid3,200 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Brynstål, smide med mässingsbeslag, 17-1800-tal,
Est600 - 700 SEK
Est600 - 800 SEK
Herrarbandsur, 18 karat rödguld med svart läderarmband, Certina EOL EOL 115 9299 68, vikt cirka 30 gram,
Final bid3,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Ikkonen, Hannu, parti smycken, patinerad brons;
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Rakspegel, bonat trä och krom, 1960-tal,
Est400 - 500 SEK
Noteringshäfte, lackarbete och läder, 1800-talets 2 hälft,
Est300 - 400 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid1,000 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Snusdosa, sköldpadd, 1800-talets mitt,
Est600 - 700 SEK
Herrsavonett, 14  karat rödguld, 1900-talets 1 hälft, total vikt 92 gram
Final bid6,000 SEK
Est2,600 - 3,000 SEK
Herrfickur, 14 karat rödguld, 1800-talets slut, total vikt 75 gram,
Final bid3,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Nording, William, olja, landskap,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Fiol i låda, Tjeckoslovakien, 1900-talets 2 hälft,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK