Auktion 24/11 klockan 16

22/11 12 - 19

23/11 12 - 17

24/11 12 - 16

Inkludera avslutade föremål
10h 44 m
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
10h 44 m
Startbud600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
10h 44 m
Matta, semiantik Teke (?), 105 x 75 cm
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
10h 44 m
Sandlund, Arne, olja, komposition, signerad och daterad 1986, 55 x 46 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
10h 44 m
Lodström, Georg, olja, "Från Åsöberget", signerad och daterad -49, 38 x 46 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
10h 44 m
Wallin, Ellis, olja, "Seglet", signerad, a tergo daterad 1947, 33 x 22 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
10h 44 m
Kessle, Gun, linoliumsnitt?, "Svarta tält, Afghanistan", signerad och numrerad 4/20, synlig pappersstorlek 17 x 37, bär dedikation
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
10h 44 m
Svensson, Roland, litografi, "Gamla Oxelösund i månsken", signerad och numrerad 111/200, synlig pappersstorlek 40 x 50 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
10h 44 m
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
10h 44 m
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
10h 44 m
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
10h 44 m
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
10h 44 m
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
10h 44 m
Ring, 18 karat rödguld, slät modell, svenska stämplar, innerdiameter 20 mm, vikt 3,7 gram
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
10h 44 m
Parti silver, skedar, bägare mm, total vikt 300 gram
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
10h 44 m
Ring, 18 karat vitguld, slät, svenska importstämplar, innerdiameter 12 mm, vikt 1,8 gram
Aktuellt bud800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
10h 44 m
Startbud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
10h 44 m
Jakobsson, Hans-Agne, Markaryd, bordslampa, mässing, modell B 260, höjd 64 cm
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
10h 44 m
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
10h 44 m
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
10h 44 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
10h 44 m
Figuriner 3st, porslin, jättepandor, Lomonosov samt Goebel, h 9-13 cm
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
10h 44 m
Startbud10 000 SEK
Värdering11 000 - 12 000 SEK
10h 44 m
Lensdorf, Andreas, olja, Grimsholmen (Boberg), signerad, 65 x 70 cm
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
10h 44 m
Matta, old persisk galleri, 400 x 85 cm
Startbud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
10h 44 m
Gavik, Tage, olja, kustparti, signerad, 50 x 71 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
10h 44 m
Axell Thoor, Harriet, olja, "Räkna mitt hjärtas slag", signerad, 92 x 73 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
10h 44 m
Magrotti, Ercole, olja, Gardasjön, signerad, 30 x 40 cm
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
10h 44 m
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
10h 44 m
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
10h 44 m
Startbud600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
10h 44 m
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
10h 44 m
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
10h 44 m
Bengtsson, Hertha  för Rörstrand, mat- kaffe och theservisdelar, porslin, Koka Blå, design 1953, ca 35 delar
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
10h 44 m
Karaff med propp, glas med silverfattning, stämplad Erik Nilsson Halmstad, h 23 cm, ägargravyr
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
10h 44 m
Tantalus, ek med mässingsbeslag, tre glasflaskor, längd 35 cm
Startbud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
10h 44 m
Aktuellt bud800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
10h 44 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
10h 44 m
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
10h 44 m
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
10h 44 m
Okänd designer, väggkandelaber till 3 ljus, smide, h 70 cm
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
10h 44 m
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
10h 44 m
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
10h 44 m
Högtalare, Yamaha, NS-555, förefaller oanvänd i originalförpackning, front saknas
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
10h 44 m
König, 2.2 högtalarset, oanvänd i originalförpackning
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
10h 44 m
Hemmabiosystem, Grundig, Scenos, 5.1, förefaller oanvänd i originalförpackning
Startbud700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
10h 44 m
Högtalare, Yamaha, NS-555, förefaller oanvänd i originalförpackning
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
10h 44 m
Bluray-spelare, Sony BDP-S1700, oöppnad i oriiginalförpackning,
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK