Söndag 25/8 kl 16.

Fredag 23/8 12-19

Lördag 24/8 12-17

Auktionsdagen 12-16

SlutprisInga bud
Värdering9 000 - 10 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matservis, fajans, Spode "Sommer Palace", cirka 70 delar
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Matta, old Nain med motiv av drake iträdgård, 170 x 110 cm
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 400 - 3 600 SEK
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 600 - 3 800 SEK
Matta, old Isphahan med paradisträdgårdsmotiv, 170 x 110 cm
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 400 - 3 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Minnesmedalj, silver, Stockholms Enskilda Bank 1856-1956, i originaletui från Sporrong, vikt 117 gram
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Ordenstecken, förgylld metall och emalj, Estniska Röda Korsets Orden IV klass
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Soffgrupp, 3 delar, grönt läder, så kallad Chesterfieldmodell, soffa samt 2 fåtöljer, soffa l 215 cm
Slutpris5 500 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Olson, Axel, akvarell, "Fiskaren vid Medelhavet" 21 x 26 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Dalí, Salvador, efter honom, skulptur, patinerad brons på svart marmorsockel, "Na noblesse du temps", gjuten signatur, h 43 cm
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Medalj, delvis förgyllt silver och emalj, dekor av Hallands Landskapsvapen under hertigkrona, original serafimerblå rosett, 40 x 25 mm, stämplad Stockholm 1904
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ordenstecken, Finländska Förtjänstkorset i guld för idrott och sport
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Ordenstecken, förgyllt silver och emalj, Finlands Olympiska Förtjänstkors 1 klass, i originaletui från A Tillander, korset utdelades i totalt 283 exemplar till medlemmar av den Olympiska
Slutpris7 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering9 000 - 10 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Rhodin, Tedde, pastell, sydeuropeisk by, signerad, 32 x 60
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Coca Colakyl, i form av Coca Colaflaska, h 175 cm, ej funktionstestad
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Tirén, Nils efter honom, skolplansch, litograferad, Storskrake, daterad 1930, 72 x 95 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, vas, glas, "Rainbow", dekor av polykroma linjer mot vit fond etikettmärkt, h 15 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sockerruska, silver, Louis XVI-stil, stämplad Svend Toxvärd Köpenhamn, h 22 cm, vikt 290 gram
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
Cortesi, Angelo för Fiam, soffbord, härdat glas, "Ponte", l 120 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Matta, semiantik Isphahan,  315 x 210 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Frølich, Lorenz, blyerts och tusch, 1800-talets 2 hälft, sällskapsscen, signerad, synlig pappersstorlek 29,5 x 19,5 cm, gulnad
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Uppsatsskål, porslin, Royal Copenhagen musselmalet helblonde, dia 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Blomberg, Stig, bordslampa, brons, dekor av lejon, signerad Lampan 750, h exklusive montage, 30 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Tempelklocka/gong, patinerad brons, Korea, 1900-tal, dekor av drake, h 29 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK