Söndag 25/8 kl 16.

Fredag 23/8 12-19

Lördag 24/8 12-17

Auktionsdagen 12-16

Matta, old/semiantik persisk, 325 x 225 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Parti posters, Remington, medföljer reklam HDF
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Berlocker, 4 st, 18 (?) karat rödguld och emalj, Odd Fellows, 18-1900-tal, h 15 - 25 mm, 1 med bristning, 2 med emaljskador, total vikt 5,9 gram
Slutpris4 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ordenstecken, förgylld metall och emalj, halstecken för Den Kungliga Neapolitanska Sankt Georgsorden, 5 x 5 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Ordenstecken, 3 st, medaljmm från engeska Most Venerable Order of the Hospital of Saint John of Jerusalem (Johanniterorden)
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Garner, Edith Mary, akvarell, Piccadilly Circus, London, signerad, synlig pappersstorlek 35 x 45 cm
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Citterio, Antonio för Flexform, taburett, borstat stål med svart läderklädsel, "Carlotta", design 10997, ihopfällbar, l cirka 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Ljudmodul, Solton MS 40, med pedalbord, Solton FS 13
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Picasso, Pablo, offsetlitografi, "Colombe de la Paix", ed Éditions Combat de la Paix, Paris 1961 med deras blindstämpel, tryckt signatur och datering, synlig pappersstorlek 48 x 60 cm, smärre fläckar
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Châtelaine/klockkedja, delvis förgyllt, bestående av monterade mynt, bland annat så kallat Nödmynt, total l 24 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Leksak, Matchbox, Service station MG-1, i originalförpackning
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Fährm, Evert, olja, stilleben, signerad, 61 x 76 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Rullbandspelare, Tandberg 3541 X
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Andersson, Karl, egen verkstad, bordslampa, silver och svärtat trä, Swedish Grace, kulhamrad dekor, stämplad Stockholm 1922, h inklusive skärmhållare 51 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Fat, förtent koppar (?), Islamiskt kulturområde, dia 55 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ljusstake, mässing, barock, 1700-tal, h 14 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd konstnär efter Claude Monet, olja, Bron i Argenteuil, 43 x 58 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Okänd designer, skål, teak, l 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, kustparti i skymning, signerad Weinheimer (?) och daterad 1939, 65 x 100 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Silva, Wilson (?), akryl, brasilianskt kustparti, otydligt signerad, 25 x 37 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Stort parti LEGO, järnvägsspår mm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK