24/5 kl 12 - 19

25/5 kl 12 -17

26/5 kl 12 - 16

26/5 kl 16

Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, semiantik/antik Keshan (?), 190 x 140 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, sannolikt för Stoby, soffa, rödbrunt läder, l 182 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ytterkrukor, 3 + 1 st, porslin, "Waldemarsudde", design Prins Eugen 1915, diameter 14 respektive 16 cm
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, ytterkrukor, 3 + 3 st, chamotterat stengods, genombruten dekor, sign, h 11 respektive 13 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta; Lagerheim Ullberg, Gunilla för Kasthall, vävd ull, "Häggå", 130 x 65 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Matta; okänd designer, antagligen för Kasthall, vävd ylle, 150 x 85 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kandelabrar till fem ljus, 1 par, mässing, 1900-talets början, h 40 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Kaminur, marmorerat trä och metall, antagligen USA, 1900-talets, början, l 42 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Fickursställ med förstoringsglas, nysilver, jugend, sekelskiftet 1900, h 10 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Mekanisk leksak, litograferad plåt, "Action Planet Robot", Ko-Yoshia, Japan, 1950-tal, h 22 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Kikarsikte, Zeiss, 10x52, längd 36 cm
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Leksak, Steiff, nyckelpiga, längd 52 cm
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 800 - 1 900 SEK
Ring, 18 karat vit guld med 2 briljant- och fyra åttkantslipade diamanter om totalt 0,51 carat enligt gravyr, svårtydda svenska stämplar, innerdiameter 16 mm, vikt 3,7 gram
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets mitt, höjd 76 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Mekanisk leksak, "Kokomo Jr", Wagner för Max Carl, Tyskland, 1900-talets mitt, h 25 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, telefonhylla, teak och lackerad metall, Stringliknande modell, med etikett från Lysbergs Halmstad, l 47 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, semiantik persisk 240 x 160 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Matta, semiantik/antik persisk, 320 x 230 cm, slitage
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer för Ihreborn, soffa, 3-sits, beige tygklädsel, ben av aluminium, längd 212 cm, fläckar, bruksslitage
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
More Design för Softline, stolar, 4 st, bok och svart polypropylen, "Felix"
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Svipdag, Elin, olja, Vårflickan, signerad, 100 x 78 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Corneille (egentligen Guillaume Cornelis van Beverloo), färglitografi, "Nue Rouge à l'oiseau", signerad, numrerad 108/200 och daterad -89?, synlig pappersstorlek 50 x 65 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bengtsson, Walter, serigrafi på folie, "Cox Pomona & Greve Moltke", signerad och numrerad 33/60, daterad -94, 50 x 70 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, fat/skulpturer, glas, 3 st, 15 x 15 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK