24/5 kl 12 - 19

25/5 kl 12 -17

26/5 kl 12 - 16

26/5 kl 16

Ring, 18 karat rödguld, svenska stämplar 1988, innerdiameter 17 mm, vikt 3,6 gram
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Besticksuppsättning, silver, 2 snarlika modeller, total vikt exklusive knivar 1325 gram, mestadels med initial "Ö"
Slutpris8 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Fat, Japan, 1900-talets 1 hälft, blå underglasyrdekor av bl a Koifiskar, diameter 31 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Konsol/vägghylla, lackarbet, Japan Taishô (?), dekor av landskap och personer, höjd 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skålfat, porslin, Japan, Taishô (?), dekor i Imarifärger, diameter 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel, färgetsning med carborundum, Hamnen i Grötvik, signerad och numrerad 263/280, synlig pappersstorlek 29 x 36 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Müller, Thomas, serigrafi (?) med collage, "Halmia, Laget i mitt Hjärta", signerad och numrerad 14/60, pappersstorlek 76 x 56 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Thorén, Esaias, färglito, komposition med ansikten, signerad, daterad -51 och numrerad 12/60, synlig pappersstorlek 36 x 47 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jakthorn, läderklädd mässing, längd 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Benter, Lotte för, Royal Copenhagen, figurin, porslin, stickande Amagerflicka, polykrom underglasyrdekor, modellnummer 1317, h 23 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa", signerad och betitlad, ur 70-årsmappen, synlig pappersstorlek 33 x 43 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dreutler, Hanne och Zirnsack, Arthur för Studio Åhus, ljusstake/skulptur, glas, signerad, höjd 26 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Mörner, Stellan, färglito, "Vår", signerad provtryck, synlig pappersstorlek 32 x 38 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Thorén, Esaias, färglito, lergökar, signerad provtryck och daterad -52, synlig pappersstorlek 39 x 51 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Salviati, Murano, skulptur, glas, fågel, etikettsignerad, höjd 21 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Örn, Bo, olja, kosmisk komposition, signerad, 65 x 54 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Frimärksalbum, Berlin, i huvudsak postfriska
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Frimärksalbum, Sverige, delvis postfriska
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Matta, old Pakistan, 215 x 135 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bok, Sauret, Andre (ed), "Chagall, Litographe II 1957-62", Monaco 1963, med 11 originallitografier tryckta av Fernand Mourlot
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Bengtsson, Knut, olja, hus, a tergo signerad, 54 x 65 cm, smärre färgbortfall
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Thorén, Esaias, färglito, komposition med fisk, signerad, daterad -80 och numrerad 154/360, synlig pappersstorlek 38 x 48 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Frisk, Thomas, färgserigrafi, Halmia sportbyxor, signerad, daterad -97 och numrerad 8/250, synlig pappersstorlek 48 x 50 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Thorén, Esaias, färglito, tuppar, signerad, daterad -53 och numrerad 58/260, synlig pappersstorlek 58 x 68 cm, något gulnad
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Leon, May K, färglito, par i badkar, signerad och numrerad 236/350, synlig pappersstorlek 24 x 22 cm cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Holmberg, Karl Gustaf, olja, marin, signerad och daterad 1949, 67 x 97 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matta, semiantik Persisk, 225 x 145 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK