26/4 kl 12 - 19

27/4 kl 12 -17

28/4 kl 12 - 16

28/4 kl 16

Utställningsaffisch, Wilhelm Freddie, litograferad, signerad och daterad -79, synlig pappersstorlek 78 x 55 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Egnel, Joy, olja, "Sfärisk rymd", a tergo daterad 1986-87 samt signerad, 100 x 80 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Skogh, Svante för Säffle, stolar, "Cortina", 4 st, palisander
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering9 000 - 10 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering8 000 - 9 000 SEK
Okänd designer, Murano (?), skål, glas, veckad kant, polykrom dekor, längd 23 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti piphuvud till långpipor, 12 st, porslin, 18-1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, hänkelvas, nysilver, jugend, 1900-talets 1 hälft, dekor av stiliserade blommor, höjd 21 cm, någon buckla
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, Tyskland/Tjeckoslovakien, 1920-tal, vas, porslin, dekor av Köpenhamns Porslins Måleri, höjd 20 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, skål, blått porslin på mässingsfot, diameter 26 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lampbord, mahogny med mässingslist, empirestil, 1900-tal, diameter 43 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Hallampa, glas och prismor, 1900-talets 1 hälft, höjd 30 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stol, rikt skuren mahogny, 1800-tal, randig klädsel, bredd 66 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Rossander, Armand, olja, sittande man, signerad, 76 x 60 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Persisk, 185 x 145 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 500 SEK
Fritzdorf, Hans, olja, marockansk by, signerad, 25 x 40 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, möjligen Erik Höglund, vas, turkos glasmassa, h 24 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Trofé, Zebrafäll (Hippogritis), längd ca 290 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Takkrona, mässing med droppformade prismor, så kallad burkrona, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, h xx cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, satsbord, 2 st, skivor med mosaikplattor, längd 58 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 - 500 SEK