26/4 kl 12 - 19

27/4 kl 12 -17

28/4 kl 12 - 16

28/4 kl 16

SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Johansson, Sven, litografi, signerad, daterad -1978 samt numrerad 30/40, synlig pappersstorlek 57 x 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Thorén, Esaias, färglitografi, komposition med ansikte och fisk, signerad och daterad -1972, numrerad HC XX/XL, synlig pappersstorlek 45 x 52 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Jonsson, Oscar, olja, landskap, signerad och daterad -37, 31 x 34 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, ytterfoder, 6 st, chamotterat stengods, signerade, varierande höjd
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglitografi, "Färjkarlen" signerad och numrerad HC X/XX, synlig pappersstorlek 30 x 39  cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Olson, Erik, färglitografi, "Ödets verkstad", signerad, daterad 1974, numrerad 47/260, synlig pappersstorlek 50 x 69 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Damarbetsbord, mahogny, 1800-tal, rik intarsiadekor av meanderbård mm, låda i sarg, bredd 52 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Takampel, glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, 1900-tal, höjd 45 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Frimärken i album, 3 st, USA, Malaysia & Singapore samt hela världen
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Balansvåg, mässing, med vikter, höjd 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Taklampa, rödmålad metall och glas, höjd 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bordslampa, cloissonné, Kina, 1900-talets 1 hälft, dekor av fåglar och blommor, höjd inklusive lamphållare 59 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Hougaard, Henning, olja, tranor, signerad, 46 x 66 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Takampel, rosa glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, 1900-tal, höjd 38 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Takampel, bärnstensfärgat glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, 1900-tal, höjd 20 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Prakturna med hänklar, porslin med mässingsmontage, möjligen Sèvres, 1900-tal, höjd 42 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Tesamovar, nysilver, sekelskiftet 1900, höjd 43 cm, skador
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Guanyin, blanc-de-Chine, Kina 18-1900-tal, , höjd 32 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK