25/2 16.00

Visning::

23/2 12-19

24/2 12-17

25/2 12-16

SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Rossander, Armand, olja, sittande man, signerad, 76 x 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd ungersk (?) konstnär, olja, kvinna med fiol, signerad L Fizesi (?), 61 x 50 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Klackring, 18 karat rödguld med onyx, stämplad Bernt Erlandsson Kristianstad 1891, innerdiameter 20 mm, vikt 7.9 gram,
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris7 500 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Trofé, Zebrafäll (Hippogritis), längd ca 290 cm
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Råsaftpress/centrifug, Ide Line, framstår oanvänd
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dreutler, Hannelore för Ateljé Lyktan Åhus, bordslampor, 1 par, glas, etikettsignerade, total h 62 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Lewis, David för B&O, Beosound Century, design 1993, medföljer fjärrkontroll och väggfäste, ej funktionstestad
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lindau, Börge för Blå Station, barstol, krom och björk med laminatsits, "Oblado"
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Matta, old Persisk, 185 x 145 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti kaffe- och theservisdelar, Arabia och Gefle,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Klackring, 18 karat rödguld med rökkvarts, stämplad Hedbergs Dalsjöfors 1969, innerdiameter cirka 19 mm, vikt 3 gram
Slutpris1 400 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Okänd designer (Elis Kauppi?), örhängen, 1 par, 14 karat rödguld med facettslipade ametister, h 4 cm, total vikt 2,2 gram
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Örhängen, 1 par, 18 karat rödguld med pärlor, total vikt 1,3 gram
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Atelje Stigbert/Heribert Engelbert, brosch, 18 karat rödguld med 3 cabochonslipade ametister, i form av blomma, stämplad Stockholm 1952, h 4 cm, vikt 6,3 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Borgström, Carl Einar för Ystadbrons, skulptur, balettdansös, signerad och numrerad 456, h 29 cm
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 500 - 7 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering17 000 - 18 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Lundgren, Eric, olja, Göteborgs hamn
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Beer, Dick, olja, landskap, signerad och a tergo med dödsbostämpel, 63 x 51 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Harbeck, Wilhelm, hänge, 18 karat rödguld med akvamarin (?) samt kedja, 18 karat rödguld, stämplad Stockholm 1948, h 5 cm, kedja l 59 cm, total vikt 12,2 gram
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Schou, Werner för Coronell Electro A/S, fönsterlampor, 3 st, "Droppen", koppar och svartlackerad plåt, dekor av iriserande prismor, h 19 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old/semiantik persisk, 325 x 225 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Larson, Lisa för Gustavsberg Studio, skål samt vas, glaserat stengods, ur serien Thalia från 1960, dia 15 respektive h 8,5 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK