25/2 16.00

Visning::

23/2 12-19

24/2 12-17

25/2 12-16

Slutpris1 200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Cyrén, Gunnar för Orrefors, snapsglas, 6 st, delvis bemålat och förgyllt glas, "Djävul" ur Nobelservisen, design 1991 till Nobelprisets 90-årsjubileum, signerade, h 16,5 cm, i originalförpackningar
Slutpris5 500 SEK
Värdering4 800 - 5 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Rörstrand, kandelabrar till 3 ljus, 1 par, flintgods,  jugend, 1900-talets början, "Daldansen", h 25 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, skål, Kronskål, diameter 23 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Andersson, Ingvar för EFFKÅ, soffa, teak med grönbrun klädsel i skai, 1960-tal, etikettmärkt, l 225 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Malmsten, Carl för OH Sjögren, tranås, fåtölj, Samsas, helstoppad, rosa ylleklädsel, klädsel med omfattande fläckar
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hirschfänger, smide, ebenholtz och silver (?), klinga 16-1700-tal, fäste 17-1800-tal, total l 75 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ringar, 2 st, 18 karat rödguld, svenska stämplar, innerdiameter 19 respektive 20 cm, total vikt 7,9 gram
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stålhane, Carl Harry för Rörstrand, vas, glaserat stengods, signerad, h 28 cm
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Havsfiskerulle, Fladen Elbe 1000, medföljer spö, 6,5 "
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vapenlåda för hagelgevär, svart konstläder, Winchester, l 80 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Svensson, Håkan, ring, silver, organisk form, stämplad Julius Svensson Halmstad 1870, innerdiameter 17 mm, vikt 25 gram
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Brosch/hänge, kameskuren snäcka och förgylld metall, Italien, 1800-talets slut, dekor av minerva, i samtida etui, 50 x 37 mm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Varley, Mary, olja, caféscen, signerad, 50 x 61 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ytterfoder, 1 par, porslin, Royal Copenhagen, Blå Blomst, diameter 10,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK