25/2 16.00

Visning::

23/2 12-19

24/2 12-17

25/2 12-16

Lönnå, Kjell, färglitografi, "Kristallen klara", signerad och numrerad 252/360, synlig pappersstorlek 34 x 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mörner, Stellan, färglito, "Landskap, Torekov", signerad och numrerad 284/350, 28 x 35 cm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Andersson, Ragnar, olja, landskap, signerad och daterad 76, 30 x 37 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Rosengren, Jean, olja, skånegård, signerad, 64 x 100 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ullberg, Jean, olja, motiv från Bornholm, signerad och daterad -83, 52 x 122 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Rosenfeldt, A, sekelskiftet 1900, olja, katt och kycklingar, signerad, 20 x 32 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Kronberg, Julius, tuschteckning, stilleben, daterad 1880, osignerad, mått inklusive ram 35 x 39 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Månsson, Carl, olja, skånskt landskap, signerad, 56 x 74 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd italiensk konstnär, olja, sekelskiftet 1900, flicka i folkdräkt, 32 x 24 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Akvatint (?), handkolorerad, "The Fox Chase", sekelskiftet 1900, i samtida ram, denna med små defekter, synlig pappersstorlek 48 x 54 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Duka, glasservisdelar, munblåst glas med handslipad dekor, "Blåklocka", 13 delar, höjd 17 - 18 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Levi, Vasili, olja, landskap, signerad och daterad -44, 64 x 80 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, vinterlandskap, signerad Edling, 72 x 88 cm
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, semiantik Afshar, 235 x 160 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti bildelar, kamaxel, baklyktor, högtalare mm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd engelsk (?) konstnär, akvarell, felucca på Nilen, motiv från Luxor, sign IMG och otydligt daterad, synlig pappersstorlek 24 x 43 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Svenson, Arne, olja, stilleben, signerad, 55 x 76 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, bärbar radio med SD-kortläsare, Beosound 3, design 2006, h 33 cm, batteriadapter saknas.
Slutpris1 200 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Okänd designer, serveringsvagn/brickbord, björk med laminatplattor, längd 69 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK