SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ringar 2 st, 20 karat rödguld, stämplade Gustav Dahlgren & Co Malmö. total vikt 6,6 gram
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Ring, 18 karat rödguld, otydliga svenska stämplar, vikt 5,5 gram
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Stort parti mynt, Sverige, cirka 40% av dem silver, total vikt cirka 3,4 kilo
Slutpris5 500 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Nyström, Helmtrud, färgetsning, "Liten kung", signerad, daterad 1993 och numrerad 15/90, synlig pappersstorlek 28 x 24 cm
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris6 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Hydman Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vas, vitmelerad glasmassa med handmålad dekor av  kvinnoansikte mm, "open Mind", design 1986, signerad, h 25 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hydman Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vas, vitmelerad glasmassa med handmålad dekor av  kvinnoansikte mm, "open Mind", design 1986, signerad, h 34 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Dahl, Peter, färglito, "Minnesbild från Fredmans Epistlar" - ur portföljen "Grafik 1952-2008", signerad och numrerad 105/375, 31 x 45 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Greder, Ulf, färglitografi, uteservering, signerad och numrerad 217/360, synlig pappersstorlek 52 x 62 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lockstop, silver, barockstil, lock med infattad medaljong med Gustav VI Adolf, in- och delvis utvändigt förgylld, h 14 cm, vikt 425 gram
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Engman, Kjell för Kosta Boda, vas, polykrom glasmassa, "Fiji", design 1988, signerad och etikettmärkt, h 38 cm
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Ring,  halvallians, 18 karat vitguld med cirka 50 åttkantslipade diamanter, utländska stämplar, innerdiameter 17 mm, vikt 3,4 gram
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Ring, 18 karat vitguld med gammalslipad diamant om cirka 0,45 carat, stämplad Ernst Nilsson Halmstad 1947, innerdiameter 16 mm, vikt 2,4 gram
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Laviani, Feruccio för Kartell, lampa, polykarbonat, Bourgie, design 2004, h 73 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Laviani, Feruccio för Kartell, lampa, polykarbonat, Bourgie, design 2004, h 68 cm, 1 lamphållare defekt
Slutpris1 700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Warhol, Andy, efter honom, offset, "Shot orange Marilyn" efter original från 1964, ed 1993 Achenbach Art Edition, Düsseldorf & Neues Publishing Company, New York
Slutpris1 300 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Palmu, Jouni, olja, "Kuja" ("Gränd"), signerad, 35 x 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Soffa, skuret, bemålat och bronserat trä, sengustavianskt provinsarbete, 1800-talets 1 hälft eller mott, kannelerade ben med rosettanfanger, lejongul sammetsklädsel, l 168 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Linnemann-Schmidt, Per & Annelise för Palshus, skål, stengods, dekor i olivfärgad harpälsglasyr, signerad, h 12,5 cm
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 400 - 3 600 SEK
Jirlow, Lennart, färglito, Restauranten, signerad och numrerad 116/225, synlig pappersstorlek 46 x 60 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Matta, semiantik Pou Tou, Kina, 300 x 200 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Dahl, Peter, färglito, Fredmans Epistel 82 PT färgvariant, synlig pappersstorlek 42 x 59 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Perukställ/penselvas, porslin, Kina, Qing/republik, 1900-talets 1 hälft, hexagonal form med öppningar, polykrom emaljdekor av pion, fågel och skrivtecken, h 27 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd silversmed, dryckeskåsa, sterlingsilver, Mexiko, 1900-talets mitt, otydlig signatur, l 16 cm, vikt 300 gram
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Okänd silversmed, ljusstake för vaxljus, sterlingsilver, Mexiko, 1900-talets mitt, oidentifierad signatur, vikt 135 gram
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 800 - 4 000 SEK