SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Ahola, Hilka-Liisa för Arabia, fat, porslin, blå underglasyrdekor av dam, signerat och daterat -47, dia 22 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Salongsmöbel, 6 delar, skuret och bonat trä med sammetsklädsel, rokokostil, 1900-talets 2 hälft, 2 armstolar samt 4 stolar
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
2 delar porslin, Royal Copenhagen; skål på fot samt sockerskål med lock
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Orrefors, Martiniglas, 6 st, höjd 15 cm
Slutpris300 SEK
Värdering350 - 400 SEK
Olson, Erik, färglitografi, "Påskmorgon", signerad, daterad 1955 och numrerad 86/250, synlig pappersstorlek 37 x 29 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Erik, litografi, "Entré Adam", signerad, daterad 1978 och numrerad 98/260, synlig pappersstorlek 46 x 29 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Elgrill, Power XL, PG-1500, förefaller oanvänd
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Johansson, Nils, akvarell, "Massbrev", signerad, 21 x 29 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Gramstad Oliver, Turi för Figgjo Flint, kaffeservisk, porslin, "Tor Viking", design 1973
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, vas, glas, "Rainbow", dekor av polykroma linjer mot vit fond, signerad och etikettmärkth 14 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tartandolk, metall, glas och plast (!), sk Sgain Dubh, Skottland, 1900-talets slut, tot l 20 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bouillottelampa, delvis bemålad mässing på vit marmorsockel, empire, 1800-talets 1 hälft, dekor av vilande hund, justerbar skärm, h 39 cm, äldre lagning
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Cyrén Gunnar, för Orrefors, skål, "Sofiero", design 1960, diameter 20 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris3 600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Väggur, mässing, Louis XIV-stil, Samuel Martini, Paris omkring 1880, h 55 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, förgyllt trä, Italien, 1900-tal, h 36 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Kähler, Hermann A, egen verkstad, Nästved, vas, glaserat lergods, omrkring 1900, polykrom dekor, signerad, h 18 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Simmulsson, Mari för Uppsala Ekeby, vas, glaserat lergods, "Luna", modellnummer 8059M, design 1968, polykrom dekor, signerad, h 16 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lockstop på tre kulfötter, masurbjörk, barockstil, sekelskiftet 1900, h 17 cm, kantlagning
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK