Auktion söndag 24/9 klockan 16

Fredag 22/9 klockan 12 - 19

Lördag 23/9 klockan 12 - 17

Söndag 24/9 klockan 12 - 16

Örn, Bo, olja, komposition, signerad, 27 x 41 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Strüwer, Ardy, färglitografi, komposition, signerad och numrerad 123/150, synlig pappersstorlek 76 x 56 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ekström, Yngve för Swedese, fåtölj, ek, "Mingo", design 1956, stoppning torkad
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Reuterswärd, Patrik, olja, landskap, signerad, 39 x 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Strüwer, Ardy, färglitografi, komposition, signerad och numrerad 47/100, synlig pappersstorlek 75 x 56 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Örn, Bo, olja, "Kosmos-1", signerad, 65 x 54 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Billgren, Ernst, färglitografi, "Järv i röd kostym", signerad och numrerad 79/90, synlig pappersstorlek 63 x 60 cm
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Kellerman, Martin, giclèetryck, "Rockys kök", signerad och numrerad 112/250, synlig pappersstorlek 59 x 59 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Kandelabrar till 5 ljus, 1 par, mässing, höjd 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Bengtsson, Hertha för Rörstrand, kaffeservisdelar, porslin, 1960-tal, "Johanna", 3 assietter, 6 underfat samt 1 kopp
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 400 SEK
Ålljuster, 2 st, smide, 18-1900-tal, längd 40-42 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Wiinblad, Björn för Rosenthal, 3 delar porslin, "Zauberflöte", gräddkanna, sockerskål samt fat, sockerskål med spricka
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jordglob med belysning, Krauses Politiska, 1900-talets mitt, total h 50 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Svensk Metallindustri, bordslampa, metall, art-déco, 1920-tal, fötter i form av lejon, höjd inklusive skärm 43 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Two faces, ljusstake, smide och mässing, höjd 20,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Halvbord/väggkonsol, bronserat trästenskiva, längd 52 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK