Auktion söndag 24/9 klockan 16

Fredag 22/9 klockan 12 - 19

Lördag 23/9 klockan 12 - 17

Söndag 24/9 klockan 12 - 16

SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Borglind, Stig, torrnål, "Månuppgång", signerad, synlig pappersstorlek 24 x 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Borglind, Stig, torrnål, stilleben med blommor, signerad, synlig pappersstorlek 17 x 13 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Spegellampett för 2 ljus, skuren och förgylld dekor, japanicerande dekor av geishor mm, höjd 66 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Borglind, Stig, torrnål, "Döda fåglar", signerad, synlig pappersstorlek 36 x 29 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Elmqvist, Hugo, byst, patinerad brons, ”Flicka från Ile de Batz” 1890, signerad, höjd 19 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 800 - 4 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Matta, old Kayseri (?), 155 x 95 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hjälm, svensk, m/1879-1900-1928, för officer vid Livgardet till häst, med plym
Slutpris9 500 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Figurin, parian, Gustavsberg, sekelskiftet 1900, sittande amorin, h 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti kaffeskedar, silver, bland annat 6 st modell Uppsala, total vikt 185 gram
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Theskedar, 6 st, silver, Ryssland, 1800-talets 2 hälft, graverad dekor, otydliga stämplar Moskva 1887, total vikt 185 gram
Slutpris900 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti LP-skivor, ca 20 st, bl.a Nazareth, Beatles m.m
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Mycket stort parti litteratur om mat och dryck, 2 flyttlådor
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Jespersen, Svend för B&G, skål, dekor av näckros, modell 2360, polykrom underglasyrdekor, längd 19 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skål, cloissonné, Kina, 1900-tal, längd 13 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Taburetter/pallar, 4 st, ljus björk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft, klädsel med dekor av blommor, orangrepp
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kaffekanna, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet, h 24 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
MÅS Persson, Stefan, akryl, "Huslandskap", signerad och daterad 2007, 40 x 30 cm
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Jarz, Irene, färgetsning, "I dimman", signerad och numrerad 43/100, synlig pappersstorlek 19 x 18 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jirlow, Lennart, färglitografi, Målarens trädgård, signerad, synlig pappersstorlek 27 x 27 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK