Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, palisander, palisander med flera träslag, sk Hauptkopia, 1900-talets 1 hälft, intarsiadekor av putto mm,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Byrå, valnöt med mässingsbeslag, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Byrå, mahogny med intarsia och mässingsbeslag, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Dragkista, ek med mässingsbeslag, Danmark eller Nordtyskland, Louis XVI, sekelskiftet 1800,
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, toilettemöbel med belysning, teak med mässingsbeslag,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Skrivschatull, ek med lös benställning, delvis 16-1700-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer för IMS, Italien, stolar, 6 st, bonad bok,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Soffa, skuren mahogny med gul, mönstrad plyschklädsel, oscariansk,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Soffa, skuren mahogny med röd sidenklädsel, oscariansk,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Ohlsson, Folke för Fritz Hansen, fåtölj med hög rygg, modellnummer 5462,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Ohlsson, Folke för Fritz Hansen, soffa samt fåtölj, helstoppad textilklädsel på teakben, soffa modell 5654,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Hörnskåp, pyramidmahogny, senempire, 1800-talets mitt, 1 låda samt skåpdörr,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Kamferkista, antagligen Kina, 1900-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Golvur, vitlackerat och bronserat trä, 1700-talets 2 hälft, urtavla med minut-, tim- och dagvisare, dessutom med månfaser,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer, fåtölj, brun skinnklädsel på teakben,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Piedestal, förgyllt trä och stuck med 2 grå marmorskivor,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Vitrinskåp, mahogny med mässingsbeslag,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Byrå, palisander med flera träslag, intarsiadekor,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Fat, fajans, 100-tal, kinesicerande dekor i starkeldsfärger,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nattljusstake med ljussläckare och -sax, nysilver, senempire,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kopparstick, 15 st,
Kopparstick, 15 st,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Soffbord, idegran (?) med glaskivor, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Tryck, 8 st,
Tryck, 8 st,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Bålskål, porslin,
Bålskål, porslin,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bokstöd/figuriner, 1 par,
Bokstöd/figuriner, 1 par,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Ferdinand Lundqvist, Göteborg, sminkbord,
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, hallmöbel/telefonbänk, teak med svart konstläderklädsel,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Andersson & Johansson, Höganäs, matservis,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
1950-60-tal, Eva för Uppsala Ekeby, ljuslyktor, 5 st,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old/semiantik Isphahan (?),
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Matta, old Ghom (?)
Matta, old Ghom (?)
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Matta, Beludj
Matta, Beludj
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matta, semiantik Hamadan galleri,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Matta, old Beludj,
Matta, old Beludj,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Matta, old Ghom (?) figural,
Matta, old Ghom (?) figural,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Figurin, porslin, Lomonosov, isbjörnsunge,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Olsson Sanda, Erik, färglito,
Olsson Sanda, Erik, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Taklampa, mässing med prismor,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Taklampa, förgylld metall,
Taklampa, förgylld metall,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Agnell, Olle, etsning,
Agnell, Olle, etsning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jönsson, Barbro, färglito,
Jönsson, Barbro, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Boczewska, Maria, färglito,
Boczewska, Maria, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Erixson, Sven X:et, färglito,
Erixson, Sven X:et, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Luntsnapplåsmusköt, sk Toradar,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Frisk, Thomas, färgetsning,
Frisk, Thomas, färgetsning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK