Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Chritz, Christian, olja, vinterlandskap i skymning,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Van Soest, Louis Willem, olja, holländskt kanalparti,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd konstnär, olja, gårdsinteriör,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Seligmann, Georg, olja, Hus i Dalsgaarde,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Hansen, Marie, akvarell, klunkeinteriör, signerad,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Lawes, Harold, akvarell, engelsk kustlandskap med betande får,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, snusande man,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Jespersen, Henrik, olja, berglandskap,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Wennerwald, Emil, olja, vinterlandskap i skymning,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Koenig, Berit för Svensk Hemslöjd, matta, rölakan, dekor i rött svart och vitt
Slutpris26 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Lundbohm, Sixten, gouache på papper klistrad på pannå, stadsvy,
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Lindström, Bengt, färglito, figurkomposition,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Melbye, Anton, akvarell, skymningslandskap, signerad och daterad 1851,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Lawes, Harold, akvarell, engelsk kustlandskap med personer,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Mac Ardell, James efter Eccardt, Johann Aegidius, mezzotint, Mr Leviez,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Schou, Karl, olja, bygata - motiv från Fanö,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd indisk konstnär, gouache på siden, elefant,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bordsurtout, silver, empire, stämplad Barkander & Söhrling Linköping 1827,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Parti delvis äldre diverse; saltkar, bordssurtout mm,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, taklampa, glas,
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Käppar, 2 st, svartlackerat trä med ben- respektive bakelitkrycka,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, Old Sheffield Plate, 1800-talets mitt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Medalj, brons, slagen 1880 av Vetenskaps och Vitterhetssamhället i Göteborg med anledning av  Vegas passerande av Asiens spets,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Bordsfotogenlampa, majolika med mässingsmontage och emaljerad glaskupa,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Thekanna på réchaud, mässing med svärtat trähandtag,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ahlmann, Michaela för B&G, figurin, porslin, En lycklig familj,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Thomsen, Christian för Royal Copenhagen, figurin, porslin, två barn med tax,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Weiss, Claire för B&G, figurin, porslin, spilld mjölk,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Kai,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Crêmekoppar med lock, 1 par, porslin, Meissen, 1900-tal,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Vas, porslin, Meissen, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Vas, porslin, Kina, 1800-tal,
Vas, porslin, Kina, 1800-tal,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Fyra delar silver; gräddkanna, skålfat samt 1 par manschettknappar,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Parti porslin, Kina, 1900-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, silver, Norge 1900-talets mitt,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Thekanna på réchaud, Old Sheffield Plate med benskaft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kaffeservis, porslin, B&G, empire,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK