Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Rakskål, fajans, Spanien, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, antagligen Murano, skulptur, glas, sittande tukan,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Jardinière, fajans, 1700-tal, polykrom dekor av personer i landskap mm i starkeldsfärger,
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Tazza, fajans, antagligen Delft, 1700-tal, dekor i koboltblått,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Aladåbform, saltglaserat lergods, Höganäs, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bordsfotogenlampa, mässing och glas, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Apotekskärl, porslin, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti keramik, 1800-tal, lockstop med tennlock, kanna mm
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fat, 1 par, majolika, Deruta, Italien, 1900-talets mitt eller 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skål, fajans, 1900-tal, dekor av oidentifierat furstligt vapen i starkeldsfärger,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kopparstick, 4 st, handkolorerade, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Asp, Gösta, olja, Vinterbild,
Asp, Gösta, olja, Vinterbild,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lundgren, Thyra, blyerts, stående akt, signerad,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kavalleristövlar, 1 par, läder, 1800-talets början, Napoleonisk tid
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Urna, glaserat lergods, 1800-talets mitt, kraterformad,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Stövlar, läder, sk Mukluks, antagligen Cree,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Vas, rubinglas, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Mogensen, Jörgen, egen verkstad, vas, glaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Panton, Verner för Louis Poulsen, taklampa, vitlackerad metall, Topan,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Larsson, Torsten, oljemålningar 2 st, Stenhuggeriet respektive Västra stranden, Halmstad,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hallström, Staffan, litografi, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Wallin, Anders, akvarell, stadsbild Naxos,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sjögren, Björn, färgserigrafi, Around the world,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, Holländskt stadsvy med kanal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 400 SEK
Fågelbad, vit marmor, i forma av lotusblomma,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Arbets/köksbord, teak på svarlackerat underrede,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Barnekow, Elisabeth, olja, Stockholms Slott och ström,
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Okänd konstnär, olja, storspovar i landskap,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Jaroslav Ježek för Royal Dux, figurin, blanc-de-Chine, häst,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lykta, mässing, Turkiet 1900-tal, h 45 cm
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Salongsstolar, 5 st, skuren valnöt med djuphäftad klädsel,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Tapiovaara, Ilmari för Edsbyverken, stol, björk, 'Fanett',
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matta, semiantik, Gansu, Kina,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK