Laddar...

Marsauktion

Marsauktion
Avslutad
Glasmålning, blyinfattad, 1800-tal,
433
Glasmålning, blyinfattad, 1800-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Glasmålning, blyinfattad, 1800-tal, oktogonal,
434
Glasmålning, blyinfattad, 1800-tal, oktogonal,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Viktor IV (Walter Karl Glück), konstmassa,
435
Viktor IV (Walter Karl Glück), konstmassa,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Ehrner, Anna för Kosta Boda, whiskyglas, 8 st, "Line",
436
Ehrner, Anna för Kosta Boda, whiskyglas, 8 st, "Line",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Konsolbord, mässing med skiva i onyx, Louis XV-stil,
437
Konsolbord, mässing med skiva i onyx, Louis XV-stil,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Avslutad
Akustisk gitarr, Samick
438
Akustisk gitarr, Samick
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Point, Georges, färglito, abstrakt komposition, Portkosme 54
439
Point, Georges, färglito, abstrakt komposition, Portkosme 54
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Grovens, Harald, blandteknik, komposition med människor,
440
Grovens, Harald, blandteknik, komposition med människor,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Persson, Ove, färglitografi, Halmstad, stora torg,
441
Persson, Ove, färglitografi, Halmstad, stora torg,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Silvermynt, 1 Thaler, Gustav II Adolf Augsburg 1632,
442
Silvermynt, 1 Thaler, Gustav II Adolf Augsburg 1632,
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Avslutad
Fållbänk, avlutad fur,
443
Fållbänk, avlutad fur,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Matta, old Pakistan Karachi,
444
Matta, old Pakistan Karachi,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Kopparmynt, 1 Öre, Gustav II Adolf 1620 (?),
445
Kopparmynt, 1 Öre, Gustav II Adolf 1620 (?),
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Prischl, Adolf för Goldscheider, väggmask, delvis bemålad terrakotta,
446
Prischl, Adolf för Goldscheider, väggmask, delvis bemålad terrakotta,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Kopparmynt, 9 nödmynt, utgivna under Karl XII:s och Ulrika Eleonoras regeringar 1715-19
447
Kopparmynt, 9 nödmynt, utgivna under Karl XII:s och Ulrika Eleonoras regeringar 1715-19
Slutpris500 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Kopparmynt, 10 st nödmynt, utgivna under Karl XII:s och Ulrika Eleonoras regeringar 1715-19
448
Kopparmynt, 10 st nödmynt, utgivna under Karl XII:s och Ulrika Eleonoras regeringar 1715-19
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, gouache, landskap med kapell,
449
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, gouache, landskap med kapell,
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Askfat, svärtat gjutjärn, sekelskiftet 1900,
450
Askfat, svärtat gjutjärn, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer för Järnforsen, bäddsoffa, modern tillverkning,
451
Okänd designer för Järnforsen, bäddsoffa, modern tillverkning,
Slutpris4 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Skalma Design Team för Skalma, Skals, soffa, såpbehandlad ek med textilklädsel, "Asmara",
452
Skalma Design Team för Skalma, Skals, soffa, såpbehandlad ek med textilklädsel, "Asmara",
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Ekornes, Jens för Ekornes ASA, fåtölj, Stressless, beige läder med fot i björk
453
Ekornes, Jens för Ekornes ASA, fåtölj, Stressless, beige läder med fot i björk
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Halslänk, silver, Italien, 1900-talets 2 hälft,
454
Halslänk, silver, Italien, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Mathson, Bruno för DUX, fåtölj, krom, brun konstläderklädsel, 'Jetson',
455
Mathson, Bruno för DUX, fåtölj, krom, brun konstläderklädsel, 'Jetson',
Slutpris4 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Mathson, Bruno för DUX, fåtölj, krom, brun konstläderklädsel, 'Jetson',
456
Mathson, Bruno för DUX, fåtölj, krom, brun konstläderklädsel, 'Jetson',
Slutpris5 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Apoteksvåg med vikter, koppar och smide, England, 1800-tal,
457
Apoteksvåg med vikter, koppar och smide, England, 1800-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Induktionsapparat i låda, sekelskiftet 1900,
458
Induktionsapparat i låda, sekelskiftet 1900,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Lampbord, 1 par, mahogny, 1900-talets 2 hälft,
459
Lampbord, 1 par, mahogny, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Parti mynt, mestadels Sverige,
460
Parti mynt, mestadels Sverige,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Percy, Arthur & Ringström Helmer för Gefle, årstallrikar 15 st, flintgods,
461
Percy, Arthur & Ringström Helmer för Gefle, årstallrikar 15 st, flintgods,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Skrin (?), skuret, lackerat och förgyllt trä, Kina, Qing, sekelskiftet 1900,
462
Skrin (?), skuret, lackerat och förgyllt trä, Kina, Qing, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Armstol, skuren ek med broderad dyna, allmogearbete, antagligen Skåne,
463
Armstol, skuren ek med broderad dyna, allmogearbete, antagligen Skåne,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Reseschatull, läder med 3 glasflaskor, 1900-talets 1 hälft,
464
Reseschatull, läder med 3 glasflaskor, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Takampel, förgylld mässing med slipad glaskupa, empirestil, 1900-talets början, 4 ljusarmar,
465
Takampel, förgylld mässing med slipad glaskupa, empirestil, 1900-talets början, 4 ljusarmar,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-tal, golvlampa, teak och mässing
466
Okänd designer, 1950-tal, golvlampa, teak och mässing
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Mask/huvudprydnad, skuret trä, Bamun, Kamerun, 1900-talets 2 hälft,
467
Mask/huvudprydnad, skuret trä, Bamun, Kamerun, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Bell, Ingrid, färglito, stående akt,
468
Bell, Ingrid, färglito, stående akt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, komposition,
469
Okänd konstnär, olja, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Höglund, Erik för Boda, 6 sejdlar, brun glasmassa med luftbubblor,
470
Höglund, Erik för Boda, 6 sejdlar, brun glasmassa med luftbubblor,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer för Royal Copenhagen, vas, porslin, "Äppelblom",
471
Okänd designer för Royal Copenhagen, vas, porslin, "Äppelblom",
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Byrå, valnöt med intarsia, Tyskland, barock, 1700-talets 1 hälft,
472
Byrå, valnöt med intarsia, Tyskland, barock, 1700-talets 1 hälft,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Avslutad
Snedklaffsekretär, bonad ek med bronsbeslag, 1700-tal,
473
Snedklaffsekretär, bonad ek med bronsbeslag, 1700-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Byrå, rödlackerat och bronserat trä, 1900-talets 1 hälft,
474
Byrå, rödlackerat och bronserat trä, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Hörnskåp, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft,
475
Hörnskåp, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Avslutad
Engström, Sven & Myrstrand, Gunnar för Skaraborgs Möbelindustri, Tibro, soffa, vitlackerat trä med textilklädda dynor,
476
Engström, Sven & Myrstrand, Gunnar för Skaraborgs Möbelindustri, Tibro, soffa, vitlackerat trä med textilklädda dynor,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Vitrinskåp, mahogny med intarsia, Danmark, 1900-talets början,
477
Vitrinskåp, mahogny med intarsia, Danmark, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, lekande barn,
478
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, lekande barn,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Wirkkala, Tapio för Iittala, sherryglas, 8 st, "Tapio", dekor av luftbubbla, medföljer 10 seltersglas,
479
Wirkkala, Tapio för Iittala, sherryglas, 8 st, "Tapio", dekor av luftbubbla, medföljer 10 seltersglas,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Merikallio, Mikko, egen glashytta, vinglas, 7 st, delvis blå glasmassa,
480
Merikallio, Mikko, egen glashytta, vinglas, 7 st, delvis blå glasmassa,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.