Supkoppar, 2 st, silver, 17-1800-tal,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Puderdosor med invändig spegel samt dosa, sterlingsillver, total vikt 190 gram
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Supsked, delvis förgyllt silver, så kallad kerubsked, vikt 25 gram,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för GAB, askfat, silver med bakelitbotte, reliefdekor av vikingar,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Enarmad bandit, Aristocrat Tic Tac Toe,
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Enarmad bandit, Aristocrat Gold Star, 1970-80-tal,
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette),
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Salongsstolar, 1 par, svartlackerat trä, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lindström, Bengt, poster, litograferad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Renberg, Margareta, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Glasservis, 42 delar, slipad dekor,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Markströms, vas, silver, vikt 70 gram
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Champagneglas, delvis niellerat och förgyllt silver, Ryssland, 1800-talets 1 hälft, vikt 140 gram,
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Gafflar, 4 st, silverskaft med förgyllda ståltenar, 18-1900-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fruktbestick, 12 + 12 st, nysilver med pärlemorskaft,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti glas, 42 delar, snarlika modeller, slipad dekor
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Broderi, siden, Kina, Qing, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti silver, total silvervikt cirka 275 gram,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Johansfors, skulptur, gjutet glas,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, möjligen Murano, 1900-talets mitt, vas, tunnväggigt glas,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lanje Lundqvist, Signe, olja, "Trädskugga II"
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Damarbetsbord, mahogny med mässingsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Armstolar, 1 par, mahogny med intarsia, empirestil, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Soffa, bonad bok, Nordtyskland eller Danmark, Louis XVI, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Golvur ek, England, George III, 1700-talets slut,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Hörnvitrinskåp, mahogny, George III, 1700-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Soffbord med klaffar, valnöt med intarsia,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Manschettknappar, 6 par, Dyrberg & Kern,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Stolar, 6 st, bonad bok, Danmark, 1910-20-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stol, lackerat och bronserat trä, empire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Christensen, Poul, etsning, motiv ur HC Andersens sagor,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, snipa på strand,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Van Merlen, Jacques efter Le Pautre, Jean, kopparstick, Bacchi triumf,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK