Ljusstakar, 4 st, mässing, Skultuna Bruk nr 22,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Väggspegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd engelsk naivist, 1800-tal, olja,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lindström, Kaj Alexander, olja, figurkomposition,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Armstol, skuret, svartlackerat och förgyllt trä,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hammarsten-Jansson, Signe för Arabia, figuriner, 7 st, glaserat stengods, Muminkaraktärer,
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Larson, Lisa för Gustafsberg, figurin, delvis glaserat stengods, Katt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, taklampa, orange glas,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nattygsbord, bonad björk med marmorskiva, 1920-30-tal,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Käpp, trä med mässingbeslag, 1800-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Herrock, bomull och polyester, Burberry,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fåtölj, valnöt med helstoppad klädsel, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Blyinfattat fönster, svagt gröntonat glas, 1600-tal (?),
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Hålslev, mässing, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Salongsbord, mahogny, 1800-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering60 - 700 SEK
Lindström, Kaj Alexander, akryl på papp, figurkomposition,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris20 000 SEK
Värdering24 000 - 26 000 SEK
Matbesticksuppsättning, 51 delar, silver,  svensk spetsig, total vikt 3030 gram
SlutprisInga bud
Värdering10 000 - 11 000 SEK
Toikka, Oiva för Iittala, förrättstallrikar, 15 st, blå glasmassa, "Kastehelmi",
Slutpris1 500 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Toikka, Oiva för Iittala, mattallrikar, 16 st, blå glasmassa, "Kastehelmi",
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Uppläggningsskedar, 3 st, silver, total vikt 185 gram,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Pedersen, Thomas för Fredericia, gungstol, vit polykarbonat på kromat underrede, "Stingray",
Slutpris6 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Panton, Verner för Fritz Hansen, snurrstolar, 1 par, vit textilklädsel på aluminiumfot, "1-2-3" serien,
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad brons på marmorsockel, stående kvinnogestalt,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad och högglanspolerad brons på marmorsockel, stående kvinnogestalt,
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad och högglanspolerad brons på träsockel,
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Slutpris8 000 SEK
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Biblioteksbord, valnöt, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 200 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okkolin, Aimo för Rihimäen Laasi OY, vas, glas, "Nimipäivä" (Namnsdag),
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Franck, Kaj för Nuutajärvi/Notsjö, vas, glas, "Usva", modellnummer KF106,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Matta, old Persisk,
Matta, old Persisk,
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Cyrén, Gunnar för Orrefors, skål, gultonad glasmassa,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sarpaneva, Timo för Opa Oy Mikkeli, Finland, plunta, rostfritt stål,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Wåhlström, Ann för Kosta Boda, objekt, 6 st, sandgjutet glas, sjöstjärnor,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kaffeskedar, 6 st, silver, 1800-tal, gammalfransk modell, total vikt 75 gram,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skedar, 1 par, sterlingsilver, renässansstil, total vikt 50 gram,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kuvertaskkoppar, 6 st, silver, total vikt 85 gram,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK