Laddar...

Majauktion


Majauktion
Avslutad
Matbord, mahogny, gustaviansk stil, 1900-talets mitt,
865
Matbord, mahogny, gustaviansk stil, 1900-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Ehrner, Anna för Kosta Boda, skålfat, glas, Atoll,
866
Ehrner, Anna för Kosta Boda, skålfat, glas, Atoll,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Fåtölj, alm med textilklädsel, elektriskt justerbar
867
Fåtölj, alm med textilklädsel, elektriskt justerbar
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Thekök, så kallat Hibachi, alm, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900,
868
Thekök, så kallat Hibachi, alm, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Avslutad
Golvur, mahogny, 1900-talets 2 hälft,
869
Golvur, mahogny, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Salto, Axel för Royal Copenhagen, kaffe/thekanna, porslin, modell "Salto",
870
Salto, Axel för Royal Copenhagen, kaffe/thekanna, porslin, modell "Salto",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Matta, antik Turkmen,
871
Matta, antik Turkmen,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Gunnarsson, Sven, skulpturer, 11 st, skuret och bemålat trä,
872
Gunnarsson, Sven, skulpturer, 11 st, skuret och bemålat trä,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Golvur, vitlackerat trä, 1800-tal,
873
Golvur, vitlackerat trä, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Matta, old persisk (?), jaktmotiv,
874
Matta, old persisk (?), jaktmotiv,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Matta, old persisk (?),
875
Matta, old persisk (?),
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Matta, semiantik/antik persisk,
876
Matta, semiantik/antik persisk,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Sybord, bonat trä, senempire, 1800-talets 1 hälft, lyrformade sidor,
877
Sybord, bonat trä, senempire, 1800-talets 1 hälft, lyrformade sidor,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Skulptur, soapstone, Kina, 18-1900-tal, Shoulao,
878
Skulptur, soapstone, Kina, 18-1900-tal, Shoulao,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Georg Jensen design group, öronclips, 1 par, sterlingsilver, blomformade, "Heritage",
879
Georg Jensen design group, öronclips, 1 par, sterlingsilver, blomformade, "Heritage",
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Georg Jensen design group, öronclips, 1 par, sterlingsilver, blomformade, "Heritage", årssmycket år 2002,
880
Georg Jensen design group, öronclips, 1 par, sterlingsilver, blomformade, "Heritage", årssmycket år 2002,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Mekanisk leksak, hårdplast och metall, Japan, omkring 1960.
881
Mekanisk leksak, hårdplast och metall, Japan, omkring 1960.
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Avslutad
Georg Jensen design group, öronclips, 1 par, sterlingsilver, blomformade, "Heritage",
882
Georg Jensen design group, öronclips, 1 par, sterlingsilver, blomformade, "Heritage",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Claesson, Ilse för Rörstrand, vas, glaserat flintgods,
883
Claesson, Ilse för Rörstrand, vas, glaserat flintgods,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Golvur, mahogny, 1800-talets mitt eller 2 hälft,
884
Golvur, mahogny, 1800-talets mitt eller 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Damskrivbord, bonad alm och björk, biedermeter, 1800-talets 1 hälft eller mitt,
885
Damskrivbord, bonad alm och björk, biedermeter, 1800-talets 1 hälft eller mitt,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Elektrisk kompostkvarn, Ryobi RSH2545B 2500W
886
Elektrisk kompostkvarn, Ryobi RSH2545B 2500W
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Färglitografi, 1800-talets slut, S/S Island, Thingvalla Line,  på väg till USA,
887
Färglitografi, 1800-talets slut, S/S Island, Thingvalla Line, på väg till USA,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Golfbag, Bag Tech,
888
Golfbag, Bag Tech,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Barometer, mahogny, oscariansk,
889
Barometer, mahogny, oscariansk,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Potpourriekorg med underfat, porslin, Royal Copenhagen, blå blomst med guldkant,
890
Potpourriekorg med underfat, porslin, Royal Copenhagen, blå blomst med guldkant,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Coasters, 5 st, mässing och trä,
891
Coasters, 5 st, mässing och trä,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Fat, porslin, Japan, antagligen Taishô, polykrom dekor,
892
Fat, porslin, Japan, antagligen Taishô, polykrom dekor,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, blyerts, utsikt mot Mölle med Kullen i fonden,
893
Okänd konstnär, blyerts, utsikt mot Mölle med Kullen i fonden,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Henriksen, William, olja, italiensk innergård,
894
Henriksen, William, olja, italiensk innergård,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Salongsbord, mahogny, oscarianskt, 1800-talets 2 hälft,
895
Salongsbord, mahogny, oscarianskt, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, sydländsk hamnbild,
896
Okänd konstnär, olja, sydländsk hamnbild,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Teleskopljusstakar, 1 par, pläter, möjligen England, 1800-talets början,
897
Teleskopljusstakar, 1 par, pläter, möjligen England, 1800-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Damm, Carl Olof, egen verkstad, Borgholm, skulptur, stengods, fiskekutter,
898
Damm, Carl Olof, egen verkstad, Borgholm, skulptur, stengods, fiskekutter,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Damm, Carl Olof, egen verkstad, Borgholm, skulptur, stengods, fiskekutter,
899
Damm, Carl Olof, egen verkstad, Borgholm, skulptur, stengods, fiskekutter,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Dragspel, Giulietti,
900
Dragspel, Giulietti,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Dragspel, Guerrini,
901
Dragspel, Guerrini,
Slutpris13 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Födelsedagskaravan, bemålat trä, Toys Pure,
902
Födelsedagskaravan, bemålat trä, Toys Pure,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Parti frimärken, hela världen,
903
Parti frimärken, hela världen,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer för Würtembergische Metallwaren Fabrik (WMF), bricka, koppar, jugend, sekelskiftet 1900,
904
Okänd designer för Würtembergische Metallwaren Fabrik (WMF), bricka, koppar, jugend, sekelskiftet 1900,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer för JEKA, taklampa, vitlackerad metall, modell 1012-H,
905
Okänd designer för JEKA, taklampa, vitlackerad metall, modell 1012-H,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd designer för JEKA, taklampa, vitlackerad metall, modell 1012-H,
906
Okänd designer för JEKA, taklampa, vitlackerad metall, modell 1012-H,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Fartygsmodell, delvis bemålat trä och textil, kustseglare,
907
Fartygsmodell, delvis bemålat trä och textil, kustseglare,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Stort parti smycken och bijouterier,
908
Stort parti smycken och bijouterier,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Kannor med lock, 3 st, porslin, 1800-tal, polykrom och förgylld dekor,
909
Kannor med lock, 3 st, porslin, 1800-tal, polykrom och förgylld dekor,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Rabun, Jacqueline för Georg Jensen, barnhalsband med hänge, sterlingsilver, "Off Spring",
910
Rabun, Jacqueline för Georg Jensen, barnhalsband med hänge, sterlingsilver, "Off Spring",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Just Andersen, Ib, egen verkstad, bägare, tenn med mässingsdetaljer, så kallad Skönvirke, omkring 1920,
911
Just Andersen, Ib, egen verkstad, bägare, tenn med mässingsdetaljer, så kallad Skönvirke, omkring 1920,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Rabun, Jacqueline för Georg Jensen, barnhalsband med hänge, sterlingsilver, "Off Spring",
912
Rabun, Jacqueline för Georg Jensen, barnhalsband med hänge, sterlingsilver, "Off Spring",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.