Laddar...

Majauktion


Majauktion
Avslutad
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt,
721
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Avslutad
Prins Eugen, akvatint, "Molnet" ur Ord och Bild 1936,
722
Prins Eugen, akvatint, "Molnet" ur Ord och Bild 1936,
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Avslutad
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt,
723
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Avslutad
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt,
724
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Avslutad
Papart, Max, färglito, komposition,
725
Papart, Max, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Jeansson, Gustaf för GAB, matbesticksuppsättning 75 delar, silver, Diplomat, total vikt 1900 gram exklusive knivar,
726
Jeansson, Gustaf för GAB, matbesticksuppsättning 75 delar, silver, Diplomat, total vikt 1900 gram exklusive knivar,
Slutpris8 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, 'Sång till friheten',
727
Olson, Erik, färglito, 'Sång till friheten',
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Erixson, Sven X:et efter honom, färgserigrafi, 'Dansbanan Tumba'
728
Erixson, Sven X:et efter honom, färgserigrafi, 'Dansbanan Tumba'
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Qvarsebo, Mikael, färglitografi, Henrik VIII,
729
Qvarsebo, Mikael, färglitografi, Henrik VIII,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Parti silver, total vikt 960 gram,
730
Parti silver, total vikt 960 gram,
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Avslutad
Okänd designer i Glössners art, taklampa, mässing med frostad glaskupa, 1950-tal,
731
Okänd designer i Glössners art, taklampa, mässing med frostad glaskupa, 1950-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Pou Tou,
732
Matta, semiantik Pou Tou,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Pou Tou,
733
Matta, semiantik Pou Tou,
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Matta, old Keshan,
734
Matta, old Keshan,
Slutpris7 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Matta, old Täbriz, korkull med silkeinslag,
735
Matta, old Täbriz, korkull med silkeinslag,
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Salongsbord, mahogny, senempire, 1800-talets 1 hälft eller mitt, oval skiva,
736
Salongsbord, mahogny, senempire, 1800-talets 1 hälft eller mitt, oval skiva,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Ölback, bemålat trä, Carlsberg, 1900-talets mitt,
737
Ölback, bemålat trä, Carlsberg, 1900-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Ölback, bemålat trä, Carlsberg, 1900-talets mitt,
738
Ölback, bemålat trä, Carlsberg, 1900-talets mitt,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Mat- och kaffeservisdelar, porslin, B&G, empire,
739
Mat- och kaffeservisdelar, porslin, B&G, empire,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Parti äldre smide; lås, fotbojor mm,
740
Parti äldre smide; lås, fotbojor mm,
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Megafon, koppar och mässing, Kockums Mekaniska Verkstad,
741
Megafon, koppar och mässing, Kockums Mekaniska Verkstad,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1900-talets 2 hälft, skulptur, granit,
742
Okänd konstnär, 1900-talets 2 hälft, skulptur, granit,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Wanscher, Ole för P Jeppesens möbelfabrik, matbord, mahogny, Rungstedlund,
743
Wanscher, Ole för P Jeppesens möbelfabrik, matbord, mahogny, Rungstedlund,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Mortel, hardwood med läderdetaljer,
744
Mortel, hardwood med läderdetaljer,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Käpp, skuren hardwood, Västafrika, 1900-talets 2 hälft,
745
Käpp, skuren hardwood, Västafrika, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Lanternor, 1 par, rödlackerad metall, 1900-talets början,
746
Lanternor, 1 par, rödlackerad metall, 1900-talets början,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Klackring, 18 karat rödguld med karneol, vikt 5,2 gram
747
Klackring, 18 karat rödguld med karneol, vikt 5,2 gram
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Avslutad
Ringar, 2 st, 18 karat rödguld, total vikt 5,1 gram
748
Ringar, 2 st, 18 karat rödguld, total vikt 5,1 gram
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Avslutad
Hänge med kedja, 18 karat rödguld, total vikt 3,3 gram
749
Hänge med kedja, 18 karat rödguld, total vikt 3,3 gram
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Hänge med kedja, 18 karat rödguld, total vikt 4,5 gram
750
Hänge med kedja, 18 karat rödguld, total vikt 4,5 gram
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1910-20-tal, brosch, silver och emalj,
751
Okänd designer, 1910-20-tal, brosch, silver och emalj,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Parti smycken och bijouterier, mestadels silver;
752
Parti smycken och bijouterier, mestadels silver;
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Kakelplattor, 6 st 1700-tal, dekor av papegoja i starkeldsfärger,
753
Kakelplattor, 6 st 1700-tal, dekor av papegoja i starkeldsfärger,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Parti smycken, och bijouterier, delvis silver,
754
Parti smycken, och bijouterier, delvis silver,
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Golvur, bonad ek, Skottland, 1700-talets 2 hälft,
755
Golvur, bonad ek, Skottland, 1700-talets 2 hälft,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Avslutad
Slaglåstrombon, så kallad Trabuco, Spanien 1800-tal,
756
Slaglåstrombon, så kallad Trabuco, Spanien 1800-tal,
Slutpris2 400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Dragkista, ek och rotfanér, så kallad dragkista, Danmark, Louis XVI sekelskiftet 1800,
757
Dragkista, ek och rotfanér, så kallad dragkista, Danmark, Louis XVI sekelskiftet 1800,
Slutpris2 400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Saddlebag, semiantik Persisk,
758
Saddlebag, semiantik Persisk,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Matta, antik Turkmen,
759
Matta, antik Turkmen,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Takampel, rosatonat glas med mässingsmontage,
760
Takampel, rosatonat glas med mässingsmontage,
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Takampel, rosatonat glas med mässingsmontage,
761
Takampel, rosatonat glas med mässingsmontage,
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Takampel, rosatonat glas med mässingsmontage,
762
Takampel, rosatonat glas med mässingsmontage,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Okänd dansk (?) designer, arbets/konferensbord, körsbär och svärtat trä på svärtade stålben,
763
Okänd dansk (?) designer, arbets/konferensbord, körsbär och svärtat trä på svärtade stålben,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Fat, porslin, Royal Copenhagen Flora Danica,
764
Fat, porslin, Royal Copenhagen Flora Danica,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Offerskål, porslin, Kina, Qing, sekelskiftet 1900,
765
Offerskål, porslin, Kina, Qing, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Draner, Jules Renard, litografier, 2 st, handkolorerade, sekelskiftet 1900,
766
Draner, Jules Renard, litografier, 2 st, handkolorerade, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Miniatyrtakampel, mässing med rosa glaskupa, så kallad månskensampel,
767
Miniatyrtakampel, mässing med rosa glaskupa, så kallad månskensampel,
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Avslutad
Takampel, mässing med bemålad glaskupa, så kallad månskensampel,
768
Takampel, mässing med bemålad glaskupa, så kallad månskensampel,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 600 - 1 800 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.