Laddar...

Majauktion


Majauktion
Avslutad
Okänd designer för IKEA, taklampa, vit plast,
817
Okänd designer för IKEA, taklampa, vit plast,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Stol, vitlackerat trä, provinsarbete i senbarock, 1700-talets mitt,
818
Stol, vitlackerat trä, provinsarbete i senbarock, 1700-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Stolar, 4 st, mahogny, senempirestil, så kallade Göteborgsstolar,
819
Stolar, 4 st, mahogny, senempirestil, så kallade Göteborgsstolar,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Salongsmöbel, 4 delar, valnöt med intarsia, bord samt 4 stolar,
820
Salongsmöbel, 4 delar, valnöt med intarsia, bord samt 4 stolar,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Matta, old/semiantk Shiraz (?),
821
Matta, old/semiantk Shiraz (?),
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Philippi, Maria för Söholm, skål, blåglaserat stengods,
822
Philippi, Maria för Söholm, skål, blåglaserat stengods,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Bricka/korg, skuren och bonad ek, allmogearbete, 1800-talets början,
823
Bricka/korg, skuren och bonad ek, allmogearbete, 1800-talets början,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Nylund, Gunnar för Rörstrand, ytterkrukor 1 par, chamotterat stengods,
824
Nylund, Gunnar för Rörstrand, ytterkrukor 1 par, chamotterat stengods,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, skål, glas,
825
Okänd konstnär, skål, glas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer för Firma Svenskt Tenn, kandelabrar till 2 ljus, 1 par, tenn, Swedish Grace,
826
Okänd designer för Firma Svenskt Tenn, kandelabrar till 2 ljus, 1 par, tenn, Swedish Grace,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Oljelampa (?), mässing, Indo-persisk, sekelskiftet 1900,
827
Oljelampa (?), mässing, Indo-persisk, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Hellsten, Lars för Orrefors Expo, skål/skulptur, gjutet glas, blomformad,
828
Hellsten, Lars för Orrefors Expo, skål/skulptur, gjutet glas, blomformad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Jancke-Björk, Eva för Bobergs Fajansfabrik Gefle (Bo Fajans) tillskriven, tobaks(?)burk, fajans,
829
Jancke-Björk, Eva för Bobergs Fajansfabrik Gefle (Bo Fajans) tillskriven, tobaks(?)burk, fajans,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Pira, Olle för String Design AB, hyllsystem, lackerad metall och teak, "Pira System",
830
Pira, Olle för String Design AB, hyllsystem, lackerad metall och teak, "Pira System",
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1900-talets mitt, rullvagn, krom med dubbla, frostade glasskivor,
831
Okänd designer, 1900-talets mitt, rullvagn, krom med dubbla, frostade glasskivor,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Axelremsväska samt bag, naturfärgat läder, 19-2000-tal,
832
Axelremsväska samt bag, naturfärgat läder, 19-2000-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Adolfsson, Karl-Axel för Gemla, Diö, gungstol, svartlackerat trä,
833
Adolfsson, Karl-Axel för Gemla, Diö, gungstol, svartlackerat trä,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer för NYGE-Verken, Nyköping, väggspegel teak,
834
Okänd designer för NYGE-Verken, Nyköping, väggspegel teak,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Claesson, Ilse för Glas & Trä, Hovmantorp, väggspegel, fur med monterade textiler, dessa signerade IC,
835
Claesson, Ilse för Glas & Trä, Hovmantorp, väggspegel, fur med monterade textiler, dessa signerade IC,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Lütken, Per för Royal Copenhagen/Holmegaard, skålar, 2 st, kristall, "Musling",
836
Lütken, Per för Royal Copenhagen/Holmegaard, skålar, 2 st, kristall, "Musling",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Kanna, mässing, antagligen osmanskt kulturområde, 18-1900-tal,
837
Kanna, mässing, antagligen osmanskt kulturområde, 18-1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Spatserkäpp, palisander med silverkrycka, 1910-20-tal,
838
Spatserkäpp, palisander med silverkrycka, 1910-20-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Spatserkäpp, bambu med silverkrycka, sekelskiftet 1900,
839
Spatserkäpp, bambu med silverkrycka, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Barnstol, böjträ, Fischel, Frankrike, 1900-talets början,
840
Barnstol, böjträ, Fischel, Frankrike, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Benard, Robert, kopparstick, 5 st med förklarande texter, Chaudronnier, Boursier, Coffretier, Malletier samt Bahutier,
841
Benard, Robert, kopparstick, 5 st med förklarande texter, Chaudronnier, Boursier, Coffretier, Malletier samt Bahutier,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer för Maxel, bordslampa, glas, 1960-70-tal,
842
Okänd designer för Maxel, bordslampa, glas, 1960-70-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Persedeldetaljer, 5 delar, Kina, sekelskiftet 1900,
843
Persedeldetaljer, 5 delar, Kina, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, svart läderklädsel,
844
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, svart läderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Okänd designer, väggspegel, teak,
845
Okänd designer, väggspegel, teak,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Rathsman, Siri, färglito, komposition,
846
Rathsman, Siri, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Parti leksaker, BRIO mm,
847
Parti leksaker, BRIO mm,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Väggspegel med klädhängare, skuret och bonat trä, 1900-tal,
848
Väggspegel med klädhängare, skuret och bonat trä, 1900-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, skulptur/relief, lackerad metall med belysning, konkret komposition,
849
Okänd konstnär, skulptur/relief, lackerad metall med belysning, konkret komposition,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Sølvsten, Harbo, sängar, 1 par, palisander,
850
Sølvsten, Harbo, sängar, 1 par, palisander,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Soffbord, valnöt med mässingsbeslag,
851
Soffbord, valnöt med mässingsbeslag,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,
852
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Hummel, Maria för Wilhelm Goebel, figurin, glaserat flintgods,
853
Hummel, Maria för Wilhelm Goebel, figurin, glaserat flintgods,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Georg Jensen design group, mobile wrist straps, 1 par, sterlingsilver och gummi,
854
Georg Jensen design group, mobile wrist straps, 1 par, sterlingsilver och gummi,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Trolle, Anne Marie för Royal Copenhagen, vas, delvis försilvrat porslin, Zenit,
855
Trolle, Anne Marie för Royal Copenhagen, vas, delvis försilvrat porslin, Zenit,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-tal, kandelabrar till 3 ljus, 1 par, nysilver,
856
Okänd designer, 1950-tal, kandelabrar till 3 ljus, 1 par, nysilver,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Malinowski, Arno för Georg Jensen, efter honom, mobile wrist straps, 1 par, sterlingsilver och gummi,
857
Malinowski, Arno för Georg Jensen, efter honom, mobile wrist straps, 1 par, sterlingsilver och gummi,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Stålhane, Carl Harry för Designhuset Stålhane, skålfat, glaserat stengods,
858
Stålhane, Carl Harry för Designhuset Stålhane, skålfat, glaserat stengods,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Kandelabrar till 2 ljus, 1 par, nysilver, ATLA, danmark, 1900-talets mitt,
859
Kandelabrar till 2 ljus, 1 par, nysilver, ATLA, danmark, 1900-talets mitt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Papart, Max, färglito, komposition,
860
Papart, Max, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, Harlekin,
861
Olson, Axel, färglito, Harlekin,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, Harlekin,
862
Olson, Axel, färglito, Harlekin,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Overgaard, Regitze för Georg Jensen, hänge, sterlingsilver, "Infinity", design 2004,
863
Overgaard, Regitze för Georg Jensen, hänge, sterlingsilver, "Infinity", design 2004,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Overgaard, Regitze för Georg Jensen, hänge, sterlingsilver, "Infinity", design 2004,
864
Overgaard, Regitze för Georg Jensen, hänge, sterlingsilver, "Infinity", design 2004,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.