Aprilauktion söndagen den 25/4 klockan 16.00

Fredag 23/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 24/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 25/4 klockan 12.00 - 15.45

SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Puderdosa, sköldpadd och silver, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Amulett, skuren jade, Kina, Qing antagligen 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Snusdosa, sköldpadd, 1800-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Noteringshäfte, lackarbete och läder, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Rakspegel, bonat trä och krom, 1960-tal,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Humidor, mahogny, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Sked samt gaffel, silver, svensk rund, alliansvapen för friherre Claes Gustaf Rålamb och hh grevinnan Augusta Charlotta Emerentia von Lantingshausen, gifta 1823,
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
6 delar silver, gammalfransk modell, 1800-tal, bland annat Gustaf Folcker Stockholm,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeskedar, 6 st, sterlingsilver, W&S Sörensen/Horsens Sölvvarefabrik, Danmark, 1900-talets mitt, slät modell,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Brynstål, smide med mässingsbeslag, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 3 800 SEK
Dockmöbler, 3 delar, rotting och glaspärlor, 1950-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Barnarmbandsur, vitmetall med stenar och svart läderarmband, Hello Kitty,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Smyckeskrin, grön sammet med förgyllda metallbeslag,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Skålfat, porslin, möjligen Arita, 18-1900-tal, dekor av fåglar mm i Imari-verte-färger,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Axelremsväska, svart läder med metalldetaljer, Bon Goût,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Axelremsväska, svart läder, Bon Goût,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Piedestal, svarvat och svartlackerat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Chagall, Marc, färglito, "Lamentations of Jeremiah", ur Derrière le Miroir 1956,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 1 800 SEK
Miro, Juan, efter honom, litograferad poster, "Constellations" 1959
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Lundegård, Justus, tempera på litografi, "Gata i Arild" (St Arilds väg) 1897,
Slutpris5 500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Vaser, 1 par, porslin, Kina, 1900-2000-tal, fyrsidiga med rund mynning,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer för Belid, golvlampa, krom och svartlackerad metall, Sway,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dockhus, pappersklätt trä, 1950-60-tal,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Damarmbandsur med länk, silver, Homa, 1950-60-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta, skål, klarglas, dekor av luftbubblor,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Alton, brosch, silver med cabochonslipad ametist,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Gaia, hängsmycke med kedja, sterlingsilver,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris5 500 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Lütken, Per för Holmegaard, glasservis 60, Atlantic, tillverkad 1962-75,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK