Auktion 24/11 klockan 16

22/11 12 - 19

23/11 12 - 17

24/11 12 - 16

Include closed lots
2d 17h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 17h
Starting bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
2d 17h
Matta, semiantik Teke (?), 105 x 75 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 17h
Sandlund, Arne, olja, komposition, signerad och daterad 1986, 55 x 46 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 17h
Lodström, Georg, olja, "Från Åsöberget", signerad och daterad -49, 38 x 46 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 17h
Wallin, Ellis, olja, "Seglet", signerad, a tergo daterad 1947, 33 x 22 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 17h
Kessle, Gun, linoliumsnitt?, "Svarta tält, Afghanistan", signerad och numrerad 4/20, synlig pappersstorlek 17 x 37, bär dedikation
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 17h
Svensson, Roland, litografi, "Gamla Oxelösund i månsken", signerad och numrerad 111/200, synlig pappersstorlek 40 x 50 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 17h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 17h
Starting bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
2d 17h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 17h
Starting bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
2d 17h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 17h
Ring, 18 karat rödguld, slät modell, svenska stämplar, innerdiameter 20 mm, vikt 3,7 gram
Current bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
2d 17h
Parti silver, skedar, bägare mm, total vikt 300 gram
Current bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
2d 17h
Ring, 18 karat vitguld, slät, svenska importstämplar, innerdiameter 12 mm, vikt 1,8 gram
Current bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
2d 17h
Starting bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
2d 17h
Jakobsson, Hans-Agne, Markaryd, bordslampa, mässing, modell B 260, höjd 64 cm
Current bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
2d 17h
Starting bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
2d 17h
Starting bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
2d 17h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 17h
Figuriner 3st, porslin, jättepandor, Lomonosov samt Goebel, h 9-13 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 17h
Starting bid10,000 SEK
Est11,000 - 12,000 SEK
2d 17h
Lensdorf, Andreas, olja, Grimsholmen (Boberg), signerad, 65 x 70 cm
Starting bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
2d 17h
Matta, old persisk galleri, 400 x 85 cm
Starting bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
2d 17h
Gavik, Tage, olja, kustparti, signerad, 50 x 71 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 17h
Axell Thoor, Harriet, olja, "Räkna mitt hjärtas slag", signerad, 92 x 73 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 17h
Magrotti, Ercole, olja, Gardasjön, signerad, 30 x 40 cm
Starting bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
2d 17h
Starting bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
2d 17h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 17h
Starting bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
2d 17h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 17h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 17h
Bengtsson, Hertha  för Rörstrand, mat- kaffe och theservisdelar, porslin, Koka Blå, design 1953, ca 35 delar
Current bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
2d 17h
Karaff med propp, glas med silverfattning, stämplad Erik Nilsson Halmstad, h 23 cm, ägargravyr
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 17h
Tantalus, ek med mässingsbeslag, tre glasflaskor, längd 35 cm
Starting bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
2d 17h
Current bid700 SEK
Est700 - 800 SEK
2d 17h
Current bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 17h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 17h
Current bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
2d 17h
Okänd designer, väggkandelaber till 3 ljus, smide, h 70 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 17h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
2d 17h
Starting bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
2d 17h
Högtalare, Yamaha, 1 par, NS-555, förefaller oanvända i originalförpackning
Starting bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
2d 17h
König, 2.2 högtalarset, oanvänd i originalförpackning
Starting bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
2d 17h
Hemmabiosystem, Grundig, Scenos, 5.1, förefaller oanvänd i originalförpackning
Starting bid700 SEK
Est800 - 900 SEK
2d 17h
Starting bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
2d 17h
Bluray-spelare, Sony BDP-S1700, oöppnad i oriiginalförpackning,
Starting bid400 SEK
Est500 - 600 SEK