25/2 16.00

Visning::

23/2 12-19

24/2 12-17

25/2 12-16

Est700 - 800 SEK
Okänd designer, kandelabrar till 2 ljus, 1 par, nysilver, funkis, 1930-tal
Est250 - 300 SEK
Sawczuk, Wiesław, egen verkstad, vas, bruntonat glas, signerad och daterad 1975, höjd 27,5 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Landberg, Nils för Orrefors, cognacskupor, 12 st, i originalförpackning, höjd 10 cm
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Skivspelare, Pioneer PL 120, gulnat lock
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid1,100 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Reuterswärd, Oscar, färglitografi, Omöjlig figur, signerad och numrerad 24/45, synlig pappersstorlek 29 x 22 cm
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Fåtöljer, 1 par, bonad bok, Swedish Grace, 1920-tal, baljformade med turkos klädsel
Final bid1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Cigarettetuier, 2 st, silver, GAB, tot vikt  gram
Final bid900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Skulptur, patinerat järn, häst, sekelskiftet 1900, h 22 cm
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid700 SEK
Est800 - 900 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
Frisk, Thomas, blandteknik, "Tjeckisk höst I", signerad, 18 x 25 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Stenvinkel, Jan, färglito, komposition med gran, signerad och numrerad 148/350, synlig pappersstorlek 64 x 49 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Agnell, Olle, färgetsningar, 4 st, motiv från Venedig, signerade och numrerade, synliga pappersstorlekar 9 x 9 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Warnolf, Bertil, färglitografi, fågel, signerad, daterad -86 och numrerad EA I/XV, synlig pappersstorlek 40 x 31 cm
Est600 - 700 SEK
Halvakustisk gitarr, Stagg SW20, blålackerad
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Örhängen, 2 par, 18 karat rödguld, 1 med pärlor, total vikt 2,4 gram
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer för Norco, dubbel, bordslampa, läderklädd mässing, höjd 69 cm
Est600 - 700 SEK
Stort parti koppar, 18-1900-tal, någon del mässing
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK