25/2 16.00

Visning::

23/2 12-19

24/2 12-17

25/2 12-16

Est700 - 800 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Sellergren, Ulf G E, olja, komposition, signerad och daterad -61, 25 x 61 cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid1,700 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Utrillo, Maurice, litografi, handkolorerad, "Moulin de la Galette" (1924), signerad i stenen, synlig pappersstorlek 28 x 22 cm
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Bordslampa, i form av monterat snäckskal, höjd 28 cm
Est500 - 600 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est700 - 600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Fat, gröntonad glasmassa, 1800-tal (?), dia 48 cm
Est500 - 600 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Stort parti grafik: litografier, posters mm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK
Byrå, mahogny med stenskiva, rokokostil, 1900-talets mitt, dekor i parkettmarqueterie, 3 lådor, bukig front, längd 88 cm
Final bid700 SEK
Est800 - 889 SEK
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK