25/2 16.00

Visning::

23/2 12-19

24/2 12-17

25/2 12-16

Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid3,600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid1,900 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid2,200 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Final bid3,000 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid2,800 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Okänd designer för Hjort Knudsen, fåtölj, svart läderklädsel på kromat underrede, etikettmärkt, framstår i i nyskick
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer för Hjort Knudsen, fåtölj med fotpall, svart läderklädsel på kromat underrede, etikettmärkt, framstår i i nyskick
Final bid1,600 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Sockerlådor, 3 st, SSA, 1900-talets mitt, l 68 respektive 78 cm, medföljer låda l 38 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Halskedja, 18 karat rödguld, vikt 12,7 gram, l 50 cm, lås defekt
Final bid5,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Zwick, Lis, färglito, "Dario Fo Teater", signerad, daterad 1986 samt numrerad 155/200, synlig pappersstorlek 58 x 75 cm, Zwick var gift med Jörgen Nash
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Zwick, Lis, färglito, "Nattens broar II", signerad, daterad 1988 samt numrerad 87/150, synlig pappersstorlek 39 x 49 cm, Zwick var gift med Jörgen Nash
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Zwick, Lis, färglito, "Nattens broar I", signerad, daterad 1988 samt numrerad 87/150, synlig pappersstorlek 39 x 49 cm, Zwick var gift med Jörgen Nash
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Mynt, 999/1000 platina, 150 Balboas, Panama 1976, vikt 9,3 gram
Est4,200 - 4,400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est4,600 - 4,800 SEK
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Trofé, jämn 12-taggars älgtjur, monterad, b 92 cm, lackerad
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Aspelin, Arne, olja, "Grissleholm", signerad, 50 x 61 cm
Est400 - 500 SEK
Matta, Pakistan, 185 x 130 cm
Matta, Pakistan, 185 x 130 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Matta, semiantik Turkiet Zaff, 185 x 95 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,000 - 1,100 SEK
Taklampa, mässing med prismor, höjd 57 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer, taklampa, teak och metall, diameter 20 cm, anlupen
Est400 - 500 SEK
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Okänd designer för Lomonosov, vas, porslin, dekor i kobolt och guld, höjd 20 cm
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Stort parti vykort, i huvudsak 1900-talet
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Backström, Monica för Boda, skulpturer, 2 st, polykrom glasmassa, h 6-10 cm
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Olje/vinägerkanna med lock, porslin, Meissen, 1900-talets 2 hälft, blå underglasyrdekor i lökmönstret, h 20 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK