Januariauktion söndagen den 28/1 kl 16

26/1 kl 12 - 19

27/1 kl 12 - 17

28/1 kl 12 - 16

Est300 - 400 SEK
Final bid800 SEK
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid5,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Okänd designer, snurrpall, ek, 1900-talets början, justerbar höjd, diameter 35 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för Tenn & Silver, ljusstakar, 1 par, silver, stämplade Göteborg 1952, höjd 19 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,000 - 1,100 SEK
Herrarmbandsur, Camel Trophy, 100% återanvänt stål, vattentät 50 meter
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 50 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti smycken, silver samt pälcollier, medföljer defekt halskedja, 8 (!) karat rödguld denna vikt 1,5 gram
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Kikarsikten, 2 st, Leupold L-90 respektive Weaver V4.5 W
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Vapenlåda för hagelgevär, svart konstläder, Winchester, l 80 cm
Est500 - 600 SEK
Havsfiskerulle, Fladen Elbe 1000, medföljer spö, 6,5 "
Est500 - 600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Parti armbandsur, bl.a Lambretta, Diesel, Victorinox mm, ca 25 st
Est700 - 800 SEK
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Qvarsebo, Michael, olja ”Katt”, signerad och daterad 2009, 38 x 46 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Matta, Pakistan, 185 x 130 cm
Matta, Pakistan, 185 x 130 cm
Est400 - 500 SEK
Matta, semiantik Turkiet Zaff, 185 x 95 cm
Est600 - 700 SEK
Qvarsebo, Michael, olja, Katt, signerad och daterad 2009, 20 x 20 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Est200 - 600 SEK
Final bid1,800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för Lomonosov, vas, porslin, dekor i kobolt och guld, höjd 20 cm
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid800 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Skål, silver, dia 30 cm, svenska importstämplar C G Hallberg Stockholm 1917, vikt 300 gram, gåvogravyr, någon smärre buckla
Final bid1,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Barbie-docka i Cheerleaderuniform, med ställning, medföljer väska mm, höjd 29 cm, i originalförpackning
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Malmsten, Carl för O H Sjögren, Tranås, fåtölj, 'Farmor', röd ylleklädsel, lös nackkudde, nomalt bruksslitage
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK