Auktion 25/6 klockan 16

23/6 Midsommarafton stängt!

24/6 12-17

25/6 12-16

Silvermynt, 1 Öre, Karl XII 1716
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Ring, Ragnar, olja, "Akvariestudie", signerad, 33 x 41 cm
Est400 - 500 SEK
Kalk, försilvrad koppar, Ryssland, 1800-talets mitt eller 2 hälft, infattade medaljonger med ättens Romanov regenter från Katarina den Stora till Alexander II, h 21 cm, slitage
Final bid1,800 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Backström, Monica för Kosta Boda, skulptur, glas, svampformad, höjd 27 cm
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, flaska/vas, glas, höjd 23 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Inbyggnadsugn, Miele, DG 4060, förefaller oanvänd
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid5,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Krus, så kallat Bartmankrus, saltglaserat stengods, Tyskland, 16-1700-tal, h 41 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Matta, semiantik persisk, 200 x 140 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Matta, old Guldafghan, 195 x 105 cm
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Grännsjö, Gitt, matta, rölakan, dekor i blått, signerad, 195x125 cm.
Final bid2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est8,000 - 9,000 SEK
Trädgårsdynor, Hillerstorp, 5 st, förefaller oanvända
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Dynbox, Keter, vit plast längd 154 cm
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Hydman.Vallien, Ulrica, ljusstakar, 2 st, Mine, höjd 6 cm, i originalförpackningar
Est300 - 400 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, ytterfoder, glas, signerad, höjd 15 cm,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Ehrner, Anna för Kosta Boda, ljuslyktor, 3 st, glas, Cool Moon, höjd 9 cm
Est400 - 500 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vaser, 2 st, bemålat glas, Tulipa, höjd 15-26 cm, i originalförpackningar
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid500 SEK
Est700 - 800 SEK
Bord, massiv hardwood, Indonesien, 1900-tal, 107 x 86 cm
Est500 - 60 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Grahn, Hjalmar, olja, stående akt, signerad, 83 x 65 cm
Est700 - 1,800 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK