Söndagen den 29/5 klockan 16.

Okänd konstnär, 1950-tal, byst, svartlackerad gips och växtfiber,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti coasters, nysilver, Atla, 1900-talets mitt,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Essen, Nils von, olja, Husen vid berget,
Est500 - 600 SEK
Norrman, Lars, gouache, motiv från Tunisien,
Est300 - 400 SEK
Final bid4,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Stålhane, Carl Harry för Designhuset Stålhane, vas/skulptur, glaserat stengods,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Livijn, Agneta, skål, glaserat stengods,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Wikström, Bror, litografi, cirkus,
Est200 - 300 SEK
Olson, Axel, etsning, 'Strandkväll'.
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, hinterglasmalereier, 1 par, sekelskiftet 1900,
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Klädskåp, mahogny, 1900-talets mitt,
Final bid1,100 SEK
Est200 - 300 SEK
Est500 - 600 SEK
Stolar, 3 st, skuren valnöt med djuphäftad textiklädsel,
Est300 - 400 SEK
Soffbord, valnöt och bonad bok, Swedish Grace, 1910-20-tal,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Salongsbord, mahogny, empirestil, 1800-talets slut,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Bokhylla, rödlackerad trä- och spånskiva, Ikea  "Lack"
Est200 - 300 SEK
Sidebord, rödlackerad trä- och spånskiva, IKEA "Lack",
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva,
Est200 - 300 SEK
Värmeställ, nysilver och metall, 1900-talets 1 hälft,
Est400 - 500 SEK
Stolar, 4 st, skuret och lackerat trä, gustavianska herrgårdssnickerier,
Est1,300 - 1,400 SEK
Parti porslin, så kallat äggskalsporslin,
Est200 - 300 SEK
Bojaner med lock, 1 par, porslin, Kina, modern tillverkning,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Mask, skuret trä, Baulé, Elfenbenskusten,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Tapiovaara, Ilmari för Edsbyverken, pinnstolar, 3 st, "Fanett", 1960-tal,
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, 1960-tal, pinnstolar, 4 st, svarvad björk, sitsar i formpressad bok,
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, vilstol, krom med brun konstläderklädsel,
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, soffbord, alm, Swedish Grace, 1920-30-tal,
Est300 - 400 SEK
Parti mynt,
Parti mynt,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal,
Est200 - 300 SEK
Lådhandtag, 11 st, porslin, dekor av blommor och murgröna,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Matta, old persisk,
Matta, old persisk,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Kragh, Ejnar R, olja, skogsstig,
Est200 - 300 SEK
Est500 - 600 SEK
Sekretär, idegran, engelsk stil, 1900-talets 2 hälft,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Armstol samt stol, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft,
Est400 - 500 SEK
Armstol, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft,
Est200 - 300 SEK
Skulptur, hardwood, barn på vattenbuffel,
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, skulptur, glaserat lergods, stående ejderhane,
Est200 - 300 SEK
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Nyman, Olle, färglito, landskap,
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
Parti smycken och bijouterier,
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Arbetsbelysning,  vitlackerad metall, Luxo L-1,
Est200 - 300 SEK