Fredag 28/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/1 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 30/1 klockan 12.00 - 15.45

Okänd designer för Gefle, tvättuppsättning, flintgods, kanna samt skål
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Nattygsbord, 1 par, grönlackerat och bronserat trä,
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd designer för Kristensen & Kristensen, mat/konferensbord, bonat trä på svetsat järnunderrede,
Final bid4,600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Okänd designer för Kristensen & Kristensen, stolar, 10 st, järn,
Final bid13,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Cayouette, Francis för IKEA, bokhylla, svartlackerat trä,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Markhed, Sven-Erik, olja, "Klippor Kråkelund" (Oskarshamn),
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer för CEBE, landskrona, taklampa, vit plast och metall,
Est200 - 300 SEK
Bricka, bonad björk med bronshandtag, 1910-tal,
Est300 - 400 SEK
Bernadotte, Sigvard för Nilsjohan, termos, rostfritt stål och svart plast,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd konstnär, akvarell, hallandsgård,
Est200 - 300 SEK
Stort parti mynt mm,
Stort parti mynt mm,
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Widholm, Stellan, färglito, "Den hemlighetsfulla måltiden II",
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Vägg/presenterfat, gjutjärn, antagligen Husqvarna Vapenfabrik,
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, soffbord, teak på kromat underrede,
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
Soffbord, bemålat trä, 1950-60-tal,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Mask, skuret och bemålat trä, Hanuman,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Norrman, Knut, olja, Visby ringmur,
Est200 - 300 SEK
Karlsson, Uno Hubert, olja, interiör,
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Markhed, Sven-Erik, olja, "Landskap", signerad
Est200 - 300 SEK
Normann, Lars, färglito, Sydamerikanska kvinnor,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Mask, skuret trä och djurhud, möjligen Dan,
Est200 - 300 SEK
Ulrichsen, Theodor, olja, utsikt över Roskilde från Sankt Jørgensbjerg,
Est200 - 300 SEK
Arninge, Gudrun, olja, "Från Luxenbourgträdgården (!) Paris",
Est200 - 300 SEK
Bägare, silver, gustaviansk, svagt trumpetformad på låg fot, skrodad dekor av festoner mm, delvis förgylld dekor,
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Medalj, Kungliga Patriotiska sällskapets belöningsmedalj i silver av 1:a (12:e) storleken (PatrSSM1), Gustav V, i etui, medföljer
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Kopparmynt, 8 st, 1/2  Skilling Gustav IV Adolf,
Est300 - 400 SEK
Docka, bisquit och textil, 1900-talets 1 hälft eller mitt,
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Just Andersen, Ib, vaser, 2 st, bronserad metall, så kallad Diskometall,
Est600 - 700 SEK
Kolossalmask, skuret och bemålat trä, möjligen Punu, Gabon,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Skål, delvis bemålad hardwood med mässingsmontage,
Est200 - 300 SEK
Dalahästar, 3 st, skuret och bemålat trä, 1900-talets 2 hälft,
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
Halslås, försilvrad och förgylld metall, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,
Final bid1,600 SEK
Est300 - 400 SEK
Medalj, silver, Sporrongs, Författningsreforman 1974,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Morten, Oscar för The Mortens Studio, USA, figurin, porslin, häst, 1900-talets mitt,
Est300 - 400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Parti masker, skuret och delvis bemålat trä, 1900-tal,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Papart, Max, färglito, komposition,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK