Medicinsked, silver, 1800-tal,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Stekspett, 3 st, nysilver,  Frankrike, sekelskiftet 1900,
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,600 - 3,000 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, gouacher 5 st, samramade, möjligen månadsallegorier,
Est3,600 - 4,000 SEK
Okänd konstnär, skulptur, brons, 1920-30-tal, knästående kvinna,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Krut(?)flaska, brons, Indo-persisk, 18-1900-tal,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Salongsbord, mahogny och rot, senempire, 1800-talets mitt,
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 800 SEK
Okänd designer för Bröderna Andersson, Ekenässjön, soffgrupp, 3 delar, teak,
Est1,800 - 2,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Kåge, Wilhelm för Gustavsberg, miniatyrskålar, 1 par, grönglaserat stengods, Argenta,
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Mixer, Braun 4184,
Mixer, Braun 4184,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Dampumps, 13 par, 1950-60-tal, mestadels Italien och Frankrike,
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Soffbänk, skuret och grönmålat trä, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft, rygg med kopplade spöknippen,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Hyllmöbel, grönmålat trä, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft,
Final bid450 SEK
Est200 - 300 SEK
Väggur, förgyllt trä och stuck, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, skulptur, glas, ingjuten dekor av clown, sol måne mm,
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Lütken, Per för Holmegaard, skål, klarglas, Provence,
Est200 - 300 SEK
Kallskålskål, tenn, bukig med 2 uppsvängda hänklar,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Persson, Sigurd & Bauer, Lisa för Kosta, skål, glas
Est200 - 300 SEK
Stålhane, Carl-Harry för Rörstrand Ateljé, vas, glaserat stengods,
Est400 - 500 SEK
Fihn, Joakim för Belid, taklampa, lackerad metall, "Diablo",
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Okänd designer, lockask, glas med metallock, jugend, sekelskiftet 1900,
Est400 - 500 SEK
Skulptur, skuren ek, barock, 1600-tal,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Fickursställ, mahogny, ebenholz (?) och elfenben, antagligen Tyskland, empire, 1800-talets 1 hälft,
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Reklampussel i etui, Gütermann's Sysilke,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Kortlekar, 2 st i etui, Cartier,
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
Kortlek för Bridge, Congress #606, The United States Playing Card Company, sekelskiftet 1900,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Bänklängd, krabbasnår, Skåne, sekelskiftet 1900,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,400 - 1,600 SEK
Niss, Thorvald, olja, kvinna på bakgård,
Est1,000 - 1,200 SEK
Nielsen, Heinrich, olja, landskap från Husum,
Est200 - 300 SEK
Nyrop, Börge, olja, skogsdunge,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Hammerich, Magdalene, olja, gryningslandskap,
Est300 - 400 SEK
Avdelningsskärm, skuret och förgyllt trä, 1900-talets början, vävd textilklädsel,
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Bertetti, Clelia för Le Bertetti, skulptur, glaserat lergods, sittande kvinna med mandloin, "Honolulu",
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 1,800 SEK
Seltenhammer, Paul, akvarell med paljettapplikationer, kvinnlig dansare - kostymskiss till Follies Bergères,
Final bid4,400 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Okänd konstnär, skulpturbyster, 1 par, förgylld terrakotta, romerskt par,
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Le Lorrain, Claude (Gellée), fritt efter honom, olja, 1800-talets 1 hälft,
Final bid2,000 SEK
Est2,600 - 3,000 SEK