Lindman, Axel, olja, skärgårdsvy med fiskebodar,
Final bid1,300 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Brunoe, Sören, olja, segelfartyg till havs,
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Agnell, Olle, olja, Den svarta lastångaren, Halmstad Hamn,
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Bricka, sockerskål samt gräddkanna, 925/1000 silver, total vikt 580 gram.
Est1,800 - 2,000 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets slut, skulptur, patinerad brons på sockel i röd och svart marmor, stående smed,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Theskedar, 5 + 1 silver, gammalsvensk modell, 1800-talets 1 hälft,
Final bid500 SEK
Est600 - 800 SEK
Olson, Anders, skulptur, patinerad brons, flicka med äpplen,
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Guldmynt, 100$ Bermuda 1975, vikt 7.03 gram 900/1000 rödguld,
Est2,800 - 3,000 SEK
Frisk, Thomas, reliefer, 2 st, glaserat stengods,
Est500 - 600 SEK
Bauer, Ella, olja, mansporträtt, kopia efter Rembrandt,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Kanna, amestistfärgad glasmassa med tennlock, 1700-tal,
Final bid1,700 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Bänklängd, krabbasnår, Skåne, sekelskiftet 1900,
Est400 - 500 SEK
Est11,000 - 12,000 SEK
Leksaksbil, gjutjärn med gummihjul, AB Skoglund & Olson Gefle, modell No 105,
Est4,000 - 5,000 SEK
Slaglåsrevolver, mässing med almstock, så kallad Länsmanspistol,
Final bid700 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid1,500 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Bongard, Hermann för Haug/Bruksbo, Norge, soffbord, palisander,
Final bid900 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, utomhuslampa, koppar, modell PH 4,5/3,
Final bid4,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Bennedsen, Jens Christian, olja, småländsk skogsväg,
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Lindström, Bengt, färglito, Gustav Vasa, signerad och numrerad 25/99,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Lindström, Bengt, färglito, Gustaf Fröding, signerad och numrerad 25/99,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Leonette, Dan, olja, höna,
Leonette, Dan, olja, höna,
Final bid700 SEK
Est300 - 400 SEK
Andersson, Arne, olja, räv i landskap,
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK
Ahlberg, Olof för Schreuder & Olsson, fat, tenn, jugendstil,
Est300 - 400 SEK
Englund, Eva för Målerås, fat blå glasmassa, Malakit,
Est300 - 400 SEK
Thomson, AnnaLisa för Uppsala Ekeby, skålfat chamotterat och glaserat lergods, Spectra,
Est300 - 400 SEK
Okänd konstnär, skulptur, bronserad gjutmassa, Bacchus med följe,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti silver, 15 delar, Rosen, total vikt 175 gram,
Final bid800 SEK
Est600 - 800 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid2,400 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Polaroidkamera, modell 800 "The (800",  tillverkad 1957–1962,
Est400 - 500 SEK
Eitel, Jacques, olja, Jardin des Doms, Avignon,
Est1,200 - 1,500 SEK
Olsson, Axel, olja, Vångaberget - Åskmoln över rapsfält,
Est300 - 400 SEK
Vaxstapelställ, smide, 1700-tal,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Litofaniskärmhållare till 2 ljus, mässing, empire, 1800-talets 1 hälft,
Final bid2,200 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Est400 - 500 SEK
Piedestal, svärtat smide med kalkstensskiva,
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Vitrinskåp, mahogny med mässingsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt,
Final bid1,500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Byrå, palisander, björk m fl träslag, sk Hauptkopia, 1900-talets 2 hälft, intarsiadekor av putti mm, rödmelerad marmorskiva och bronsbeslag,
Final bid1,800 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Est600 - 800 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta Crystal Collection, 'isblock', glas,
Est800 - 1,000 SEK