Auktion söndagen den 31/3 kl 16

29/3 kl 12 - 19

30/3 kl 12 - 17

31/3 kl 12 - 16

SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft, dekor av blommor samt initialer KJS HHD, h 117 cm, krön limmat
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slagbord, rödlaserat trä, barock, 16-1700-tal, balusterben, genomgående låda, oval skiva, totalt 152 x 100 cm, skiva slipad
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hjälm, Ssh-40, (Röda armén), längd 27 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mauritzon, Johan, akryl, "I restaurangvagnen", monogramsignerad, 60 x 45 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Baj, Enrico, färglito med collage, kvinna med medalj, signerad och numrerad 23/50, synligt mått 54 x 40 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Nyberg, Göran, färglitografier 3 st, varierande mått, medföljer ytterligare en litografi
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Stolar, 6 st, skuret, grålackerat och bronserat trä, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, kopplat spjälknippe
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Sängvärmare, mässing och smide, 1700-tal, längd 116 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Golvur, alm och valnöt, Tyskland, Louis XVI, sekelskiftet 1800, höjd 222 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd dansk konstnär, 1700-tal, porträtt av Wibeke Brunnich, née Schou (1748-1825), oval 47 x 38 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Frimärksalbum, Berlin, i huvudsak postfriska
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Frimärksalbum, Sverige, delvis postfriska
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Skulptur, brons, Shiva, Indien, 1900-talhöjd 23 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Drömfångare, halssmycke, metall, textil och läder, höjd ca 30 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Öskar för kanot, skuret trä och flätad bast, Salomonöarna, längd 41 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matta, ullblandning, Elsaform Annie, 235 x 160 cm, framstår oanvänd
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Taklampa, mässing och prismor, 5 ljuspunkter, diameter 40 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti masker mm, varierande höjd
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Taklampa, mässing och prismor, 6 ljuspunkter, diameter 41 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Krog, Bent (för Magnus Olesen?), klädhängare, krom, etikettmärkt, h 175 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd designer för Brink Möbler, Gelsted, Danmark, satsbord, 2 st, palisander, brännstämplade, b 48 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, pall, teak, daterad 1958, l 69 cm
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver, vikt 120 g
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK