Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Picasso, Pablo, efter honom, matta, handknuten ull, 155 x 100 cm, etikettmärkt
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Meccano/byggsatser, 2 lådor, Tekno,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, skuret och delvis förgyllt lövträ, antagligen Österrike eller Italien, Louis XVI, sekelskiftet 1800, överkragad stam, h 27 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti skedar och gaffel, silver, svensk rund och spetsig, 1900-tal, total vikt 690 gram
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Halskedja, 18 karat rödguld, svenska importstämplar, l 51 cm, vikt 2,1 gram
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Parti bestick, rostfritt stål, Global, 6 gafflar samt 5 knivar
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Skaldjursgafflar, 8 st, rostfritt stål, Global, i originalförpackningar
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Mogensen, Børge för Søborg Møbelfabrik, stol, teak och bonad bok, modell 155,
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Hougaard, Henning, olja, tranor, signerad, 46 x 66 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Karlsson, Claes Göran, serigrafi, plangeometrisk komposition, sign o numr 19/99, 40 x 30 cm
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Ölandshyttan, bordslampfötter, 3 st, glas, varierande höjd
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Potpourriekorg, porslin, Royal Copenhagen Musselmalet Helblonde, modellnummer 1057, l 28 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Boström, Eva, färglitografi, Fredskalla, signerad och numrerad 104/250, synlig pappersstorlek 59 x 59 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti silver, mestadels skedar, 18-1900-tal, total vikt 350 gram
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Parti skedar mm, silver, svensk spetsig modell, total vikt 360 gram
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Såsslev, sterlingsilver, England, George II, slät modell, oidentifierade stämplar London 1756, l 16 cm, vikt 45 gram
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 7 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Stort parti silver, skedar mm, total vikt 460 gram, någon defekt
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
4 delar silver; 2 cigarettetuier samt 2 tändsticksaskhållare, 1 etui sterlingsilver, total vikt 265 gram, 1 etui defekt
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Såsslev, silver med träskaft, avslutande benknopp, otydlig a svenska stämplar, 1800-talets 1 hälft, l 22 cm
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gräddslev, silver, W A Bolin, modell "B", stämplad Stockholm 1941, l 14 cm, vikt 35 gram
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Såsslev, sterlingsilver, England George III, graverad adlig crest, stämplad Thomas Barker London 1820, l 18 cm, vikt 60 gram
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK