Novemberauktion söndagen den 26/11 klockan 16.00.

Fredag 24/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/11 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/11 klockan 12.00 - 16.00

SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Julservisdelar, Jonson bros, ca 40 delar, bl.a 12 mattallrikar
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Parti fotogenlampdelar
Parti fotogenlampdelar
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Christiansen, Poul för Le Klint, taklampa, veckad plast, Le Klint 172, "Sinus", design 1971, med upphängning Le Klint 900, dia 32 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Fåtöljer, 1 par, skuren mahogny med handbroderad klädsel, oscarianska, 1800-talets slut
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Soffgrupp, 2 + 1 delar, skuren valnöt med djuphäftad sammetsklädsel, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, soffa samt 2 fåtöljer, soffa l 170 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Vitrinskåp, mahogny med mässingsbeslag och brokig marmorskiva, Louis XVI-stil, 1900-talets 1 hälft, h 140 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Fåtöljer, 1 par, skuren mahogny, så kallade Emmafåtöljer, nyrokokostil, 1900-talets 1 hälft
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Servisdelar, porslin, B&G Elegance, 18 delar
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
4 delar grönglaserat lergods, Uppsala Ekeby, 1920-30-tal, bland annat "Juno", h 12 - 17 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Royal Dux, Tjeckoslovakien, figurin, delvis bemålat och förgyllt flintgods, art-déco, 1910-20-tal, stående dam med borzhoier, modell 3046, h 38 cm
Slutpris6 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Figuriner, 6 st, porslin, B&G och Royal Copenhagen, polykrom underglasyrdekor, h 4,5 - 10 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Dahl-Jensen, Jens Peter, egen verkstad, figuriner, 2 st, porslin, tax respektive terrier, polykrom underglasyrdekor, signerade, h 5 respektive 8 cm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Matservis, Hackefors, ca 55 delar, flintgods, förgylld kantdekor
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, skulptur, bronserad metall, stående tax, l 18 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Gryta på tre ben, mässing, 1700-talets 2 hälft, gjuten signatur IFHW samt datering 1789, l 45 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Damarbetsbord, valnötsrot med bronsbeslag, Louis XV-stil, antagligen Frankrike, 1800-talets mitt eller 2 hälft, uppfällbar skiva varunder lös inredning, b 55 cm, smärre fanerdefekter
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Beaumont, Charles-Edouard de, litografier/skämtteckningar, 6 st, handkolorerade, 1800-talets mitt, ur "L'OPERA AU XIXme SIECLE" 1844-46, synlig pappersstorlek 29 x 23 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Matta, old Persisk galleri, 330 x 90 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, figurin, glaserat stengods, säl, längd 15 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK