Novemberauktion söndagen den 26/11 klockan 16.00.

Fredag 24/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/11 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/11 klockan 12.00 - 16.00

Hedegaard, Johannes, tillskriven, skulptur, terrakotta mor med barn, monogramsignerad och daterad 1950, h 29 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Mask, skuret trä, möjligen Västafrika, 1900-talets mitt eller 2 hälft, h 47 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Basse, Arne, skålfat, brons, Danmark, 1900-talets mitt, dekor av H C Andersens Herdinnan och Skorstensfejaren, signerat, dia 26 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Silow, Ingegerd, matta, rölakan, 275 x 200 cm
Slutpris8 500 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Gonzalez, Pilar, akryl, Alfonsia..., signerad, 40 x 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Ångström, Anna Johanna, matta, rölakan, 200 x 135 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Odén, Bertil, skål, alm
Odén, Bertil, skål, alm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Jönsson, Bror, olja, personer i stuga, signerad, 39 x 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Nattygsbord, teak, längd 45 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nattygsbord, 1 par, skuret trä med vit stenskiva, höjd 78 cm
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Mycket stort parti litteratur om mat och dryck, 2 flyttlådor
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Samovar, mässing, 17-1800-tal, h 50 cm, inkomplett
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Stort parti akvareller, grafik mm, 17-1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 100 SEK
Kaffeservis, porslin, Royal Copenhagen, Blå Blomst, gräddkanna, sockerskål med lock samt 12 vardera av assietter dia 17 cm, medföljer extra kopp
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Gustavsberg, uppläggningsfat, flintgods, Alva, längd 36 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, dekor i grönt, signerad, modell 1444, höjd 17 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Matta, 185 x 120 cm
Matta, 185 x 120 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Takkrona, förgylld metall med lövformade prismor, så kallad burkrona, rokokostil, 1900-talets 2 hälft, höjd ca 60 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Eksell, Olle, efter, utställningsaffisch, Mazetti Ögonkakao, 100 x 70 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Reuterswärd, Patrik, olja, landskap, signerad, 39 x 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK