Novemberauktion söndagen den 26/11 klockan 16.00.

Fredag 24/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/11 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/11 klockan 12.00 - 16.00

Okänd italiensk konstnär 1800-talets 2 hälft, kolteckning, duva, sannolikt gesäll/antagningsprov till skrå, signerad och daterad 1883, synlig pappersstorlek 53 x 42 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Warhol, Andy, efter, färgoffset, 6 st, "Ingrid herself", 1983, pappersstorlekar 19 x 19 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Matta, old Persisk (?), Bachtiarimönstrad, 145 x 100 cm
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Väggkruka, glaserat stengods, i form av elefanthuvud, h 35 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, skulpturer, 1 par, skuret trä, stående par, h 34 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Handväska, monogramcanvas med läderdetaljer, Louis Vuitton Speedy 20 Bandoulière, årsmodell 2021, med microchip, framstår oanvänd
SlutprisInga bud
Värdering11 000 - 12 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Liechtenstein, Roy, efter honom, poster, offset, Mujer en el bano, ed Thyssen Bornemisza 2009, synlig 78 x 64,5 cm, veck
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Törnå, Oscar, olja, Paristak, signerad, 20 x 18 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Persson, Folke, teckning, "Backlund och Stoltz", signerad, synlig pappersstorlek 20 x 24 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Persson, Folke, teckning, hundar på kaj, signerad, synlig pappersstorlek 22 x 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd tysk konstnär, 1900-talets 1 hälft, akvareller, 2 st, judiska handlande samt kvinnor på trappa, otydligt signerade, 42 x 41 resp 41 x 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Falk, Ragnar, teckningar, 2 st, signerade, 11 x 15 resp 12 x 16 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti fotogenlampdelar, 1 låda
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Filateli, 1 album, Sverige,
Filateli, 1 album, Sverige,
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stort parti grafik: litografier, posters mm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Reklamskylt, metall, Salzburger Stiegl Bier, Österrike, längd 30 cm, anlupen
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstake, brons, barockstil, 1900-talets 1 hälft, balusterformad stam på trepassformad fot, höjd 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, gunghäst, svartmålat trä, längd 86 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK