Auktion 30/7 16.00.

28/7 12-19

29/7 12-17

30/7 12-16

Parti koppar- och silvermynt, Ryssland, 17-1900-tal, bland annat 50 Kopek 1897 och 1912
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Parti silverbestick, Sverige och Danmark, total vikt 760 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Okänd designer, soffa, svart läderklädsel på stålben, , längd 195 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Mycket stort parti mynt i kassett, 10 ark, mestadels silver, hela världen
Slutpris22 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Silvermynt, Cayman Islands, 25 dollar 1972
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Wickström, Sture, olja, "Vår", signerad, 49 x 63 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Hemmabiosystem, JM Lab, Cobalt 816S, CC800, 806
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Markslöjd, adventsljusstake, mässing, i originalförpackning, h 41 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stort parti filateli, frimärksklipp, album mm, hela världen
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Uppsala Ekeby/Karlskrona, fisktallrikar, 16 st, polykrom och förgylld dekor, dia 24 cm, bruksslitage
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Friberg, Roj, färglito, 'Generalens vardagsrum', signerad, daterad -79 och numrerad 87/150, synlig pappersstorlek 55 x 85 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fotografiska glasplåtar, ca 15 st, 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Grandin, Svän, olja, blomstermarknad, signerad, 41 x 30 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Parti mynt mm i 4 album, delvis silver, hela världen
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti mynt, bland annat i kassett, delvis silver, mestadels Sverige
Slutpris8 500 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Parti äldre sedlar, notgeld, aktiebrev mm
Slutpris2 600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för H&M, kandelaber för 5 ljus, aluminium, grenformad, längd 55 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Foresti & Suardi, vägglampa, mässing, skeppsmodell, diameter 20 cm
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Undervattenkamera, Sea & Sea motormarine II EX, design 1995samt blixt Sea & Sea YS-50
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dykarutrustning, simfötter, regulator, m.m, i väska. Storlek M/L
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, olja, "Blå landskap (Österlen)", signerad och daterad 1993, 30 x 35 cm
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Hamrén, Bengt, olja, landskap, signerad, a tergo skiss, 58 x 72 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Leon, May K, färglitografi, komposition med damer, sign o numr 101/260, synlig pappersstorlek 25 x 20 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti LP-skivor, ca 20 st, bl.a Nazareth, Beatles m.m
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris6 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Strid, Hardy, färglitografier, 3 st, varierande storlekar, signerade
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Point, George, färglitografi, "Portkosme 75", signerad och numrerad 71/150, pappersstorlek 58 x 58 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel, efter, färglito, komposition, stämpelsignerad och numrerad 66/360, synlig pappersstorlek 53 x 44 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nisbel, Nils, bestick, rostfritt, "Party", 4+4 delar
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lindberg, Stig för Gustavsberg, fat, glaserat stengods, fiskformat, längd 31 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK