Aprilauktion söndagen den 30/4 klockan 16.

Fredag 28/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/4 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 30/4 klockan 12.00 - 16.00

SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bröllopsväst, broderat siden, sekelskiftet 1900
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti vapendelar, flintor till flintlås mm, 17-1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Matta, semiantik persisk, 200 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tastevin, silver, Spanien, 1900-tal, längd 9 cm, vikt 55 gram
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti handhållna spelkonsoler, b.la. Nintendo Game & Watch, GameBoy, GameBoy Color, GameBoy Advance, Nintendo DS. medf diverse spel. Ej funktionstestade
Slutpris6 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Wakisahi i balja, Japan, 1900-talets 2 hälft, stålklinga, lackbalja, total l 67 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Knivbajonett i balja, WWI, US Army Remington, 1917, total l 58 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
LED-TV, 55#, Panasonic TTX-55DS503E, medföljer fjärrkontroll
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Brauer, Otto för Holmegaard, flaska, mossgrönt glas, h 26 cm, säljes till förmån för Kattfotens katthem
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ollers, Edvin för Schreuder & Olsson, vaxljusstakar, 1 par, tenn, funkis, stämplade Stockholm 1937, h 24 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Olson, Axel, färgetsning, surrealistisk komposition med kvinna, signerad HC, 23 x 29 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Canapé, valnöt med röd klädsel, oscariansk, sekelskiftet 1900, l 180 cm
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sollar, Akos, olja, "Tidens låsbarhet", signerad och daterad 1975, 65 x 54 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Grahn, Hjalmar, olja, stående akt, signerad, 83 x 65 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd italiensk designer, 1960-70-tal, thekoppar, 5 st samt underfat 3 st, keramik, polykrom blomdekor, oidentifierad signatur, fat dia 14 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti kaffeskedar mm, silver, total vikt 135 gram
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Skålfat, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820),  initialer BAE i sepia, diameter 14 cm
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bajonetter, 2 st, M/1896 respektive tysk M/1884/98, l 33 respektive 39 cm, baljor saknas, bruksslitage
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Arkivskåp, mahogny, 1900-talets 1 hälft, bredd 62 cm
Slutpris4 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Krüger, Einar, olja, motiv från Härjedalen, signerad, 33 x 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Armstolar, 1 par, svarvat, skuret och bonat trä, så kallade Windsorstolar, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, art-déco, 1920-tal,  taklampa, mässing, 3 glasskärmar, höjd 64 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Wallendorf, skulptur, flicka med boll, höjd 25 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK