Fredag 27/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 28/1 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 29/1 klockan 12.00 - 16.00

Okänd konstnär, 1800-tal, gouache på ben (?) porträtt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Vitrinskåp, ek, glas med slipat dekor av stjärnor, bredd 79 cm
Slutpris2 800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Stolab, matbord, brännstämplat och daterat 1989, 80 x 70 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, spegel, teak, 1950-60-tal, höjd 116 cm,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, Martiniglas, 14 st, glas, h 12,5 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Soffgrupp, 6 delar, mahogny med intarsia, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Wirkkala, Tapio för Iittala, skål, glas,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Nyman, Gunnel, för Notsjö Nuutajärvi, vas, bärnstensfärgad glasmassa
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skoglund, Gustaf, olja, "Vinter ...hav"
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, , soffbord, teak och svärtat trä, avslutande mässingsskoningar, l 111 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Cottex, taklampa, aluminium, dia 45 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, soffbord, mässing med rökfärgad glasskiva, dia 58 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Grovens, Harald, blandteknik, komposition med människor, signerad, 50 x 55 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Grovens, Harald, olja, komposition med flaskor, signerad, 32 x 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ferngren, Vera för CG Hallberg, sigillstamp, sterlingsilver, teak och mässing, dekor av Sverigekarta, stämplad Stockholm 1959, initialer RN, h 6,5 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Richter, Sigrid för Rörstrand, skärbräda, porslin, Eden, design 1960, l 19 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Thorsson, Nils för Royal Copenhagen, vas, stengods, dekor av fasaner, signerad, höjd 18 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Sahlin, Gunnel för Kosta Boda, vas, gul glasmassa, osignerad, h 32 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hörnvitrinskåp, bonad ek, nyrenässans, 1800-talets slut,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, semiantik Ersari,
Matta, semiantik Ersari,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris5 500 SEK
Värdering2 600 - 2 800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Gerell, Greta, olja, motiv med hästar, signerad, 33 x 41 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Gerell, Greta, olja, motiv med hästar, signerad, 54 x 65 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Cyrén, Gunnar för Orrefors, kannor, 2 st, glas, Helena, design 1976, höjd 15 - 20 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Flaskor, Blossa årgångsglögg, 18 st, År 2005-2022
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kniv med balja, Iisakki Järvenpää, Finland, tot längd 24 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Kniv med balja, Juhanni Marttiini, Rovaniemi, total längd 30 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kniv med balja, blad av Sigurd Dauvi, total längd 21 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kniv med balja, blad märkt Tommy, baljan signerad IL (?), tot längd 19 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hallampa, mässing med prismor, 1900-talets mitt, dekor av palmetter, dia 30 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gate, Simon för Orrefors, vas, glas, "Tusen fönster"
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Wilcke, Torgny, olja, komposition
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Engman, Kjell för Kosta Boda, fat, opalint glas, målad dekor av fåglar
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old/semiantik Turkmen (?),
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, semiantik/antik persisk,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Wiinblad, Björn för Rosenthal, kaffeservis, porslin, blå dekor av duvor mm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Karott med lock, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblonde, modellnummer 694, l 23 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bonbonnière, porslin (pâte-sur-pâte), Camille Tharaud, Limoges, 1910-20-tal, dekor av putti i vit relief mot koboltfond, signerad, l 17 cm
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK